Льотчика, який бомбив Харків, обміняють - Накипіло
Події

Льотчика, який бомбив Харків, обміняють

Про це стало відомо з рішення Дзержинського райсуда. Пілота повітряних сил рф, який бомбив Харків, передали для обміну військовополоненими. Перед цим він був засуджений до 12 років позбавлення волі в Україні. 

Мова йде про Максима Криштопа, заступника командира військової частини 6-ї армії військово-повітряних сил та протиповітряної оборони західного військового округу зс рф.

Торік 6 березня він на російському бойовому літаку перетнув державний кордон України та здійснив бомбардування радіотелевізійної станції в Харкові. Він же бомбив Салтівку.

Після того, як літак був збитий, Криштоп катапультувався, але був затриманий ЗСУ. Він разом з іншим пілотом рф виступав на пресконференції, де свідчив про здійснення військових злочинів, зокрема бомбардування житлових кварталів Харкова. 

Встановлено, що для проведення повітряної атаки ворог застосував вісім авіаційних бомб ФАБ-500 загальною вагою 2,5 тонни у тротиловому еквіваленті.

За українським законодавством, за порушення звичаїв війни пілот був засуджений до 12 років ув'язнення. Але в Офісі Генпрокурора вирішили, що злочинець — цінний матеріал для обміну, та подали клопотання про його звільнення.

На засіданні Дзержинського райсуду Харкова росіянин і його адвокат не з'явилися, передавши заяву про розгляд справи без їхньої участі. Російський пілот підтвердив, що згоден із клопотанням прокурора.

Обмінювати засуджених військових злочинців, які вже надали покази для міжнародного суду, є розповсюдженою практикою. Зокрема для обміну використовувалися терористи, які здійснили теракт біля Палацу Спорту в 2015 році.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова