«Я знав, що піду на війну». Як телеоператор Микола Щиров захищає Харківщину - Накипіло
Події

«Я знав, що піду на війну». Як телеоператор Микола Щиров захищає Харківщину

  • Якушко Оксана  
  • Східне оперативно-територіальне об'єднання Національної гвардії України
  • 22 серпня 2022

Сотні телевізійних сюжетів, включень, людських історій: харків’янин Микола Щиров багато років працював оператором національного телеканалу «1+1». А з початком великої війни він змінив камеру на військовий однострій та автомат, повідомляє Східне оперативно-територіальне об'єднання Національної гвардії України.

shchyrov 4

Микола зізнається, що передчував невідворотність війни, працюючи на Донбасі. З осені мав зібрану сумку на випадок, якщо вона почнеться.

У ніч з 23 на 24 лютого він із журналісткою повернувся зі зйомок, а за кілька годин прокинувся від телефонного дзвінку зі словами «Почалося!».

«24 та 25 лютого ми допрацювали останні дні з данським телебачення, мали включення з Харкова. 26 лютого я вже був у частині Нацгвардії. Я не вагався, я знав, що піду на війну», — розповідає Микола.

Наразі солдат Микола Щиров обороняє Харківщину в складі підрозділу Національної гвардії. А 10 березня він одружився з нареченою Юлею прямо під час звільнення.

shchyrov 3

«Ми знали, що існує якась спрощена процедура для одруження військових, проте як вона працює — не було зрозуміло. Ми з Юлею прийшли просто подати заяву, а вийшло, що нас одразу розписали. Я був у повній екіпіровці, зі зброєю, бо її не можна було лишити», — пригадує нацгвардієць.

shchyrov 2

Миколу вже кілька разів просили повернутися працювати на телебачення, адже перевірений фіксер-оператор у зоні бойових дій — на вагу золота. Але чоловік змінив камеру на стрілецьку зброю свідомо: вважає, що саме на фронті він потрібен країні найбільше.

Але до медіа Микола Щиров ще планує повернутися після війни, аби знімати документальні фільми.

Від собак до рибок: як рятують тварин від війни у Харкові

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова