«Фортеця Бахмут»: критичні втрати росіян і позиція України - Накипіло
Події

«Фортеця Бахмут»: критичні втрати росіян і позиція України

Битва за Бахмут фактично знищила найкращі підрозділи ПВК «Вагнер», позбавивши армію РФ найбільш ефективних штурмових груп. Про це повідомляє ISW.

Можливість завдати шкоди елітним бойовикам «Вагнера», а також іншим елітним підрозділам, якщо вони будуть залучені в умовах оборонної міської війни, сприятиме українським військам, вважають аналітики. 

Знищення «вагнерівців», відео Нацгвардії

Керівник ПВК  «Вагнера» Євген Пригожин, мабуть, побоюється, що його сили дарма витрачаються саме в такий спосіб. Втрати  «вагнерівців» підтверджують не лише численні відео українських захисників, а й повідомлення пропагандистських російських ЗМІ. Вони повідомляють, що Пригожин набирає до свого війська психічнохворих людей із неврологічних  диспансерів. Інші бажаючи померти скінчилися. 

Бахмут, на думку ISW, не має принципового значення ні в  оперативному, ні в стратегічному плані. Але бої за Бахмут набули стратегічного значення через нинішній склад російських сил, дислокованих у цьому районі. Й українські збройні сили поки що продовжуватимуть захищати Бахмут.

Bakhmut 1

Перед ЗСУ, заявив речник Східного угруповання ЗСУ полковник Сергій Череватий, у Бахмуті стоїть два завдання. Перше — не дати противнику системно прорвати українську оборону, досягнути стратегічного успіху та зайти у тил Сил оборони, оточити війська, стрімко прорватися з метою окупації всієї Донецької області. Друге — завдавати загарбникам максимального ураження в особовому складі та техніці, сточуючи бойовий потенціал і знижуючи бойовий дух, морально-психологічний стан його особового складу.

При цьому, говорять дані британської розвідки, наразі ЗСУ вдалося стабілізувати оборону на північ від Бахмута. Головнокомандувач Збройних Сил Валерій Залужний не потрапив у пастку росіян у Бахмуті та не став палити резерви для наступу. Про це повідомило видання The Economist із посиланням на власні джерела.

Видання пише, що наступ росії, який розпочався наприкінці січня, частково був спрямований на примушення України використати резерви, що значно ускладнило б майбутній контрнаступ.

Bakhmut2

Зазначається, що битва за Бахмут призвела до значно більших втрат росіян, ніж українців. Замість кинути в Бахмут значні резерви, Залужний відправив війська за кордон для навчання на західній техніці.

Президент Володимир Зеленський наголосив, що мотивація України утримувати місто дуже відрізняється від цілей росії. Якій Бахмут потрібен для «хоч якоїсь перемоги», нехай навіть маленької, навіть ціною руйнування міста і вбивства всіх мирних жителів. Для України одна з цілей — не відкрити дорогу завойовникам далі на Слов'янськ та Краматорськ. 

При цьому Україна продовжує докладати сили, щоб допомогти цивільним, які всупереч пропозиціям про евакуацію продовжують залишатися у місті. Наразі у Бахмуті за даними Мінреінтеграції залишається приблизно чотири тисячі людей, серед яких 38 дітей.  Напередодні Кабмін ухвалив механізм обов’язкової евакуації дітей у примусовий спосіб з міста. Це робиться разом з одним із батьків або ж законним опікуном.

За словами  віцепрем'єр-міністерки України Ірини Верещук, у місті зруйновані й пошкоджені більшість житлових будинків, не функціонує соціальна інфраструктура. Для порятунку людей діють спеціальні евакуаційні групи, які допомагають вибратися, і бронетранспорт. Але мешканці часто ховаються у підвалах, не залишаючи даних про місця перебування. До них важко дістатися. Все це дуже ускладнює евакуацію, бо люди не усвідомлюють рівень небезпеки. Але завдання вивезти їх з епіцентру бойових дій прставлене. 

У військовому плані, додав Володимир Зеленський, робиться все, щоб Бахмут не був оточений. Паралельно готується великий наступ ЗСУ. 

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова