Чи можливо поїхати з України без закордонного паспорта - Накипіло
Події

Чи можливо поїхати з України без закордонного паспорта

  • Аліка Піхтерева
  • Ігор Лептуга
  • 18 квітня 2022

Напередодні в «Укрзалізниці» заявили, що очікують на оновлені правила від Державної прикордонної служби України стосовно документів, необхідних для перетину кордону. Йдеться про більш чіткі пояснення щодо недопуску біженців без закордонних паспортів. 17 квітня були зафіксовані випадки висадки пасажирів на кордоні. 

У ДПСУ зазначили, що пропуск повнолітніх громадян України здійснюється за закордонними паспортами відповідно до Постанови Кабміну

«У виключних випадках щодо осіб, які прямують за кордон з метою евакуації, лікування можуть прийматися окремі рішення щодо їхнього пропуску. Чим більше документів, виданих державними органами України, які в тому числі підтверджують гуманітарну мету поїздки — тим легше приймають рішення щодо пропуску. Також прикордонники можуть враховувати: чи велися бойові дії, чи працюють ЦНАПи та інші державні установи в регіоні, з якого прямує людина», — зауважили у Прикордонній службі.

Поки триває воєнний стан, можливий виїзд дітей до 16 років у супроводі одного з батьків, бабусі, дідуся, повнолітніх брата, сестри, мачухи, вітчима або інших осіб, уповноважених одним із батьків письмовою заявою, завіреною органом опіки та піклування. Необов’язковою є нотаріально посвідчена згода другого з батьків. У цьому випадку дорослій людині достатньо мати паспорт громадянина України, свідоцтво про народження дитини (за відсутності паспорта) або інші документи, які містять відомості про особу.

Окремі рішення щодо пропуску за внутрішніми паспортами можуть ухвалюватися стосовно осіб з інвалідністю та людей, які їх супроводжують.

Але у ДПСУ зазначають: навіть якщо вдасться перетнути кордон за внутрішнім українським паспортом — документ не є підставою для легалізації в країнах Європи.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

Слухай Радіо Накипіло

про місто про людей про тебе

Логотип «Радіо Накипіло»

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова