Активи оточення Януковича повернуть в Україну - Накипіло
Події

Активи оточення Януковича повернуть в Україну

Йдеться про понад 131,6 мільйона євро. Процедуру конфіскації активів оточення експрезидента України Віктора Януковича розпочала Швейцарія.  

Ці активи були заморожені ще у 2014 році. Зараз Федеральна рада Швейцарії доручила департаменту фінансів ініціювати низку проваджень щодо конфіскації в адміністративному суді, пише DW.

«Метою проваджень є конфіскація активів політично значущих осіб та їхніх близьких соратників, які, як припускається, мають незаконне походження», — зазначили в Федеральній раді. 

В уряді Швейцарії наголошують, що дане рішення не пов'язане з санкціями, впровадженими проти рф через повномасштабну війну проти України. 

У Національному антикорупційному бюро України зауважують, що ці активи належали особам, стосовно дій котрих детективи НАБУ здійснювали досудове розслідування в окремих кримінальних провадженнях. Раніше українська сторона вже просила розпочати процес конфіскації, але з цим виникали проблеми. 

За законами Швейцарії, активи не можуть бути заморожені більше ніж на 10 років, тобто максимум — до 2024 року. Вони залишатимуться в статусі недоторканних до остаточного рішення щодо конфіскації. Після цього майно мають повернути Україні.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова