27 лютого. Цей день в Україні та світі - Накипіло
Події

27 лютого. Цей день в Україні та світі

  • Тетяна Ямпольська
  • pixabay
  • 27 Лютого 2023

27 лютого 1875 року народився Володимир Петрович Філатов, видатний 
офтальмолог, хірург, винахідник, поет, художник 

Філатов півстоліття прожив у Одесі. Тут він заснував Інститут офтальмології і тканинної терапії. Здатність повертати незрячим людям можливість бачити зробило його знаменитим на весь світ. Хірург робив справжні дива: пластичні операції з відновлення носа, щелеп, губ, підборіддя та внутрішніх органів, врятував багатьох поранених у війнах.

А його метод тканинної терапії використовували для лікування ран, що не загоюються, туберкульозу, вовчака. Філатов провів тисячі операцій, написав 460 наукових праць та монографій, створив унікальну школу офтальмологів.

image5

Академік чудово малював, грав на гітарі, на скрипці, посадив чудовий сад. У його інституті знайшли роботу багато людей, що не догодили радянській владі, родичі репресованих. Також Філатов був захисником історичних і церковних пам'яток від більшовицької наруги.

«Людина народжена для того, щоб принести у Світ щось корисне, а не взяти з нього щось. Я теж не відразу це зрозумів». 

Фото: odesskiye

27 лютого 1942 року відбувся масовий розстріл учасників українського націоналістичного підпілля в Бабиному Яру 

В урочищі Бабин Яр німецькі окупанти розстрілювали всіх, кого вважали ворогами: євреїв і ромів, радянських військовополонених, в'язнів концтабору та підпільників. Вважається, що у Бабиному Яру розстріляно 621 особу з ОУН.

Тут зустріла смерть поетка Олена Теліга та її чоловік, бандурист Михайло Теліга. Від рук нацистів загинули поет Іван Ірлявський, драматург Кость Гупало, проректор Київської політехніки, учасник визвольних змагань 1917–19 років Тодот Черидниченко, провідний діяч ОУН Домазар Зенон «Діброва», який на стіні камери Лук'янівської в'язниці кров'ю написав: «Спливаю кров'ю — але не зраджу тайни друзів».

Бабин Яр. 29 вересня вшановують роковини трагедії | Еспресо

Тут були вбиті міський голова Києва В. П. Багазій, голови районів міста, професор Махиня, Євген Форостівський, інженер Романов, професор Лазорко. Жертвами німецького терору стали також пів тисячі членів «Буковинського Куреня». Розстрілювали нацисти українських священиків і монахинь. Бабин Яр — символ Голокосту та місце загибелі українських героїв, які в роки Другої світової війни у Києві виборювали незалежність України.

Фото: Еспресо


«Якщо ідея актуальна тут і зараз, якщо запит дійсно дуже важливий, то можна знайти ресурси», — Світлана Колодій

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова