15 років для коригувальниці, яка наводила вогонь на пункти видачі гумдопомоги - Накипіло
Події

15 років для коригувальниці, яка наводила вогонь на пункти видачі гумдопомоги

СБУ знайшла неспростовні докази вини ворожої поплічниці, яка проводила розвідувально-підривну діяльність проти України.

Фігуранткою справи є посадовиця одного з держпідприємств Харкова, яку на початку повномасштабного вторгнення завербували представники російської спецслужби. За вказівкою агресора торік із 25 лютого до 9 березня вона збирала розвіддані про дислокацію та переміщення Сил оборони на території області.

Також вона передавала загарбникам координати місць масового перебування людей, у тому числі — пунктів видачі гуманітарної допомоги в Харкові. Геолокації цивільних об'єктів потрібні були окупантам для терористичних ударів. Таким чином вони намагалися залякувати громадян та поширювати панічні настрої.

Після ворожих повітряних атак зрадниця виходила на місцевість для фіксації їхніх результатів та корегування повторних ударів.

Вона контактувала з російською спецслужбою через зв'язкових. Ними виявилися двоє російських військових. Саме їм у Телеграм жінка скидувала фото з прив'язкою до місцевості та власними коментарями. Під час обшуків у затриманої виявлено мобільний телефон, який вона використовувала для листування з агресором.

Одного із зв'язкових уже ліквідовано українськими оборонцями на Східному фронті. Інший — мобілізований до окупаційних угруповань зс рф мешканець тимчасово окупованого Донецька.

Співробітники СБУ затримали зрадницю в березні минулого року під час виконання нею розвідувального завдання. За матеріалами Служби безпеки, суд призначив їй 15 років ув'язнення з конфіскацією майна.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова