15 березня 2022 року: гуманітарна криза на Ізюмщині та спротив окупантам - Накипіло
Події

15 березня 2022 року: гуманітарна криза на Ізюмщині та спротив окупантам

У цей день героїчна оборона міста й області тривала. Бійці ЗСУ відбили спробу росіян пробитися з боями до Харкова. Вони завдали поразки ворогам у Руських Тишках і змусили їх утікати. Росіяни натомість штурмували Харків із П'ятихаток, але й ця спроба була марною. Поблизу міста наша ППО збила російський винищувач-бомбардувальник Су-34.

Але артилерійські обстріли Харкова продовжилися. Салтівка, Індустріальний район, Нові Будинки, Холодна Гора потерпали від пожеж і вибухів. Пошкоджено житлові багатоповерхівки, спортзал, приватні будинки. На Центральний Ринок та на будівлю Харківського національного академічного театру опери та балету впали частини російських ракет.

Протягом 15 березня рятувальники Харківського гарнізону ДСНС ліквідовували наслідки повітряних бомбардувань та артилерійських обстрілів. Вони зробили 32 виїзди на ліквідацію пожеж і розбір завалів і врятували з-під завалів людей. Піротехніки 22 рази знешкодили артилерійські боєприпаси, що не розірвалися. Пліч-о-пліч з харків'янами працювали побратими з Полтавщини та Дніпропетровщини, волонтери та комунальники, які прибули підтримати наше місто.

Взагалі за три тижні від початку війни у Харкові загарбники вбили понад 500 мирних мешканців, 88 з них рятувальникам довелося діставати з-під завалів. Вдалося їм врятувати 189 людських життів. 

В області найбільше постраждали від обстрілів Чугуївський район і Дергачі. А найскрутніша ситуація торік 15 березня склалася в Ізюмі. На той час місто вже два тижні перебувало в облозі: люди опинилися без води, світла, тепла, їжі, ліків, зв'язку. Деякі місцеві померли від хвороб і відсутності ліків. Медична допомога не надавалася, померлих навіть не було кому ховати. Підвезти допомогу та вивезти людей можливості не було: російські війська обстрілювали шляхи на Слов'янськ і Харків, і гуманітарний коридор не давали. 


14 березня 2022 року в Харкові: руйнування пам'ятки архітектури

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова