13 березня 2022 року в Харкові: обстріли бібліотеки Короленка та Нобелівська номінація Жадана - Накипіло
Події

13 березня 2022 року в Харкові: обстріли бібліотеки Короленка та Нобелівська номінація Жадана

  • Тетяна Ямпольська
  • 13 березня


Обстріл бібліотеки та Нобелівська номінація

Цього дня артилерійські обстріли міста й області продовжилися. Була пошкоджена Харківська державна наукова бібліотека імені В. Г. Короленка. Внаслідок попадання ворожих боєприпасів горіли «Харківський автогенний завод», школа на Академіка Павлова. Загарбники обстріляли касетними бомбами район Нових Будинків.

Бібліотека Короленка у Харкові
Фото: Ігор Махов

Окупанти скинули авіабомби на Дергачі, на цивільну інфраструктуру та житло: повністю знищені деякі приватні будинки, постраждали будівлі адміністрації, загинули та поранені люди. Влучили російські снаряди у будинки в районі Великої Данилівки. За 13 березня рятувальники Харківського гарнізону ДСНС 42 рази виїздили для ліквідації пожеж і розбирання завалів, а піротехники знешкодили загрози за 27 адресами.

Комітет літературознавчих наук польської академії наук цього дня висунув письменника і музиканта Сергія Жадана на Нобелівську премію з літератури. 

«На нашу думку, Жадан, один із найкращих поетів України та видатний прозаїк, перекладений та нагороджений у всьому світі, є письменником Нобелівського рівня. Його голос як поета протягом багатьох років залишається особливо важливим для українців. Вільна Україна здебільшого говорить та думає словами Жадана, та уважно слухає. Сьогодні поет перебуває у своєму Харкові, і він бореться», — йдеться у заяві Комітету.

DSC 4148


12 березня. Цей день в Україні та світі

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова