11 лютого. Цей день в Україні та світі - Накипіло
Події

11 лютого. Цей день в Україні та світі

11 лютого 1900 року в Харкові студенти на «Раді чотирьох» створили Революційну українську партію (РУП)

Це була перша політична партія Наддніпрянської України. Її засновниками стали Дмитро Антонович, Боніфатій Камінський, Левко Мацієвич і Михайло Русов. Відтоді українська інтелігенція Сходу вийшла з суто культурницької ніші та звернулася до політичної діяльності. Ідейною платформою РУП стала брошура адвоката Миколи Міхновського «Самостійна Україна», причому вибороти цю самостійність Міхновський закликав силою зброї. 

«Одна, єдина, нероздільна, вільна, самостійна Україна від гір Карпатських аж по Кавказькі... Усі, хто на цілій Україні не за нас, той проти нас. Україна для українців, і доки хоч один ворог чужинець лишиться на нашій території, ми не маємо права покласти оружжя».

11 лютого 1670 року народився козацький літописець Самійло Величко.


Літопис Величка фахівці вважають найповнішим та найдостовірнішим з усіх козацьких хронік. Туди увійшли особисті спогади й пригоди Величка, документи гетьманської канцелярії, щоденники козаків, народні перекази, різноманітні іноземні джерела, польські хроніки та дрібні козацькі «кронички». Літопис Величка написаний складною українською книжною мовою з елементами народної говірки, старослов'янськими, польськими і латинськими словами. Літопис складається з чотирьох частин і цікавий як козацькими пригодами, так і описами побуту та повсякденного життя українців ХVІІ сторіччя. Самійла Величко сам був освіченою, мудрою, шанованою людиною, мав велику книгозбірню. Він став автором першого викладу історії Козацької держави.
samijlo velychko

Фото: armyinform.com.ua


ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова