Розстріл автобусів у Боровій навесні: що відомо - Накипіло
Події

Розстріл автобусів у Боровій навесні: що відомо

  • Анна М’ясникова
  • Поліція Харківщини, Харківська обласна прокуратура
  • 25 Січня 2023

14 квітня 2022 року в селищі російські військові розстріляли два евакуаційні автобуси з мирними мешканцями. Загинуло щонайменше дев‘ятеро людей.

Трагедія сталася на початку окупації Борової (поліція пише, що це був перший день захоплення селища окупантами, прокуратура — що другий день). Про злочин загарбників поліції розповіли місцеві.

«Вони (росіяни — ред.) спочатку пропустили легкові автівки, але два мікроавтобуси, які рухалися в колонні, були розстріляні. Всі бачили, що це були цивільні. Розстріл відбувся з використанням крупнокаліберних кулеметів, встановлених на БТР, а потім людей дострілювали вогнепальною зброєю — автоматами Калашнікова», — розповів начальник слідчого управління поліції Харківщини Сергій Болвінов.

8aeec4c41de006cc023e5

Як повідомляє прокуратура, люди їхали до своїх домівок у Луганській області. Наразі встановили смерть дев'ятьох людей: вони згоріли живцем в автобусі. Також, за даними правоохоронців, 13 постраждалим вдалося врятуватися, їх відвезли в лікарню. 

У травні загиблих поховали місцеві: зробити це раніше не дозволила окупаційна влада.

«Їх хотіли люди поховати, але “местная власть” не давала дозвіл на поховання, тож близько місяця вони там знаходилися. 11 травня я їх виявив, і ми з друзями на кладовищі їх поховали», — розповів мешканець Борової Олександр Деревнін.

24 січня на місцевому кладовищі слідчі, криміналісти та експерти вилучили рештки та особисті речі загиблих, також оглянули згорілі автобуси. Зібрані речові докази відправлять на експертизу. Особи загиблих встановлюватимуть за допомогою ДНК-аналізів.

687fb4ec34717256bda3c

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова