Розмова з Ігорем Тереховим у «Накипіло»: головне (оновлюється) - Накипіло
Події

Розмова з Ігорем Тереховим у «Накипіло»: головне (оновлюється)

  • Наталя Курдюкова, Віктор Пічугін, Анна М’ясникова
  • Ігор Лептуга
  • 10 Лютого 2022

Сьогодні в етері радіо «Накипіло» говоримо з мером Харкова Ігорем Тереховим про безпеку міста, готовність Харкова до можливої військової ескалації з боку РФ, та маємо ще багато інших питань.

Збираємо головні цитати Терехова. Він спілкується російською.

DSC 2219

Про можливу воєнну ескалацію з боку Росії

«Я чітко розумію, що війни не буде. Прямої агресії не буде. Я говорю про це й своїм дітям також. Є мистецтво дипломатії, це геополітика, і тут потрібна консолідувати зусилля наших дипломатів, міжнародних партнерів, потужних гравців, як Європа, Америка, та, звісно, знаходити розумні компроміси. Ми маємо всіма методами дипломатії не допустити жодної агресії, зберегти цілісність України».

«Немає передумов для паніки. Я дуже вдячний харків'янам, які сидять і працюють, а не панікують».

«Російського агресора в Харкові не зустрінуть. З пиріжками точно не зустрінуть».

«Є багато сценаріїв розвитку подій. Але давайте один одного не накручувати».

«Є система оповіщення населення, ми, за потреби, про все дізнаємось. Коли мені ставлять питання журналісти, особливо іноземні, що зі сховищами, як ми будемо евакуювати дітей, по-перше — ніхто нікого не евакуюватиме, бо не буде такої потреби. Ми роками відпрацьовуємо різні сценарії. Ми зараз зовсім інші, і армія інша, і розвідка інша, і дипломатія інша. За ці вісім років ми багато чого пройшли. Ми готові до різноманітних викликів, але я впевнений, що потреби не буде».

Про ставлення до Маршу Єдності

«Мерія Харкова звернулась до суду, тому що був лист наших правоохоронних органів, зокрема Служби безпеки України, поліції про те, що вони мають певну інформацію, і що вони не можуть забезпечити безпеку людей. Були довгі переговори, і я сказав, що пам'ятаю дуже добре попередній Марш (у 2015 році, тоді під час біля Палацу Спорту стався вибух — ред.), коли всі умовляли організаторів Маршу не проводити його. Тоді були розтяжки, загинули люди. А яка гарантія сьогодні була того, що ця історія не повториться? А повторись вона — це спровокувало б занепокоєння».

«Бажання (доєднатися — ред.) не було. Я був проти, тому що це могло спричинити необоротні наслідки, зокрема людські життя».

photo 2022 02 10 21.34.50

Про те, як у Харкові не допустили ХНР

«Дуже багато факторів склалося. Я пам’ятаю, як штурмували мерію міста. Нас було дуже мало, хто тримав двері мерії, не даючи можливість зайти деяким людям, яких ми взагалі не знали, це були здебільшого приїжджі. Я тримав двері та Кернес. Ми тримали дві двері, які у нас були, та дралися. І меседж тих людей був простий: “Відійдіть у сторону, пустіть нас у сесійний зал рівно на п’ять хвилин, ми оголосимо ХНР та вийдемо спокійно, нічого не руйнуючи”».

Про сили тероборони

«Я гарно ставлюся до ТРО, комунікую з керівництвом регіональним та загальноукраїнським ТРО. Звісно, ми маємо бути готові та навчені, щоби розуміти, як діяти в якій ситуації. Це не значить, що буде війна, але ми будемо підготовлені, і це нормально».

Про те, чому меседж «Харків — це Україна» лунає зараз, зокрема від Терехова, але не лунав у 2014 році

«2014 рік та сьогоднішній день відрізняються багато чим. Тоді ви навряд могли б почути цей меседж, тому що була дуже нервова обстановка, зовсім інший настрій людей. Було нав’язування багатьох речей, до яких Харків не був готовий, та не готовий і сьогодні. За цей час ми пройшли колосальний шлях. Ще одне: приклад Луганська та Донецька. Ми всі бачимо, що там сталося та всі не хочемо війни». 

DSC 2343

Про ситуацію в місті

«Чому немає панічних настроїв сьогодні? Бо всі розуміють, що Харків розвивається. Жоден інвестор не пішов з Харкова. Я офіційно це можу заявити. Вони як працювали, так і працюють».

«Є банки, які кредитують місто: це Європейський інвестиційний банк, Європейський банк реконструкції та розвитку. Нічого не скорочено, навпаки, ми працюємо над новими проєктами».

Про пілотний проєкт у Харкові 

«Ми починаємо глобальну термомодернізацію будинків (коштом бюджету — ред.). Ми будемо першим пілотним проєктом, який буде реалізований. Це нові фасади, утеплення будинків, дахів, підвалів, нормальне теплопостачання. В усіх районах Харкова буде проходити термоізоляція. Головне питання — люди менше платитимуть за опалення. Сьогодні ми дотуємо з міського бюджету Харківські теплові мережі, щоби втримати тарифи».

Про співпрацю з волонтерськими та соціальними ініціативами

«Ми відкриті для усіх. Хочу розламати стереотип, що мерія Харкова — закрита».

«Був Рубікон, незрозуміло, чому він стався. Але стався після Майдану, тому що ми, допустимо, сповідували одні погляди, я цього не приховую, інша сторона — інші. І такий водорозділ відбувся».

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова