«РоздІловІ»: проект про те, що нас поєднує і роз'єднує

Інтимні поезії звучать під меланхолійні мелодії, у залі — приглушене світло, на екрані — візуальні образи віршів. Так виглядає мультимедійний поетичний проект «РоздІловІ».

Це поєднання лірики Сергія Жадана, візуалізації Ольги Михайлюк та музики Влада Креймера і Олексія Ворсоби. Проекту більше шести років, його наповнення час від часу змінюється, але його ініціатори до сьогодні вважають поезії актуальними.

«Наша вистава перед усім про стосунки між чоловіком і жінкою. „РоздІловІ“ — це ті речі, які виникають у стосунках, стаючи певними перешкодами, або створюючи дистанцію, або паузи. Не обзов'язково це має бути щось негативне, — розказує письменник Сергій Жадан. — Ми намагаємося говорити про речі доволі інтимні, приватні, не якісь плакатні. Тому можна сказати, що це не соціальний проект. Він стосується того, що нас поєднує, роз'єднує, що робить нас більш близькими, що нас віддаляє».

На цьому тижні поетичний аудіо-візуальний проект показали у містах Луганської області — у Щасті, Станиці Луганській, Старобільську.

За словами авторки ідеї Ольги Михайлюк, для неї смислове наповнення назви одразу виникло через образи.

«Коми, які склалися у крила і вилетіли зграйкою із тексту — і текст перетворився на потік свідомого і несвідомого, з цього тексту ти вже вихоплюєш якісь образи і робиш свою дійсність. Розділові знаки ніби мали б розділити, але це відпочинок, такі собі паузи, зупинки в безмежному просторі», — пояснює свої відчуття Ольга Михайлюк.

Більшість відібраних віршів — про любов і стосунки між людьми. Слово «війна» тут не має окремої теми і зустрічається рідко.

«Війна там присутня тією мірою, якою вона присутня в наших приватних розмовах», — говорить Жадан.

Свої особливості притаманні й музичному оформленню поезій.

«Даже когда ты работаешь с танцем, это понятней. Люди перемещаются соответственно с музыкой. Как работать с живописью — это уже не совсем понятно, потому что нет синхронного движения линий, — розказує музикант Олексій Ворсоба. — Тут идеи, которые выражает визуальный ряд, текст, музыка — их синхрон строится по другим правилам, и эти правила неоткуда взять. Ты учишься постоянно».

«РоздІловІ» продовжують розвиватися і поза виставами — у форматі онлайн. Інтерактивний сайт дозволяє переглядати готові відеороботи, створювати свої образи з різних слів віршів Сергія Жадана, формуючи власну картинку.

Сьогодні виставу презентують у Харкові за адресою: вул. Чернишевська, 13 (ART AREA «ДК»). Початок о 19:00.

ещё по теме:

«Передвиборче меню» харків’ян. Моніторинг ІМІ

Пациенты гемодиализа о проблемах заместительной терапии

Олександр Елькін: «Школа має перетворитися на центр громади»

О первых выставках собак в Харькове

Военные о Дне добровольца: «Это — память»

опубликовано

24 февраля 2017

текст

Алена Нагаевщук

фото

Игорь Лептуга

просмотров

214

поделиться

X