рф намагатиметься наступати на Харківську область, — РНБО - Накипіло
Події

рф намагатиметься наступати на Харківську область, — РНБО

Про це заявив секретар Ради національної безпеки й оборони України Олексій Данілов в інтерв’ю для Reuters.

«Спроби наступу або в харківському, або в запорізькому напрямку, звісно, будуть зроблені. Наскільки вони будуть успішними, залежатиме від нас», — заявив Данілов. 

Про готовність протистояти атакам окупантів заговорили також на Харківщині. Про це начальник обласної військової адміністрації Олег Синєгубов повідомив у ефірі Національного телемарафону «Єдині новини». 

«Так, дійсно, ми чуємо інформацію про спроби повторного наступу на місто Харків, на населені пункти Харківської області. Ворог посилює військову присутність саме на лінії фронту. Це по Куп'янському, Дворічанському напрямках, у напрямку Кремінної. Але ми бачимо, що на меті у нього — не давати просуватися нашим Збройним силам. Власне кажучи, там ідуть певні маневри, і ми не виключаємо спроби, дійсно, контрнаступу з боку ворога. Однак наші ЗСУ повністю до цього підготовлені», — зазначив Синєгубов.

Втім, аналітики Інституту вивчення війни (ISW) вказують, що російським військам бракує бойової потужності для наступу. Повільні темпи пояснюються нестачею боєприпасів у рф і браком маневрових підрозділів, необхідних для успішного та швидкого наступу. Фахівці вказали, що росія навряд чи наростить бойову міць, необхідну для суттєвого впливу на результат війни, у той час, як військове командування продовжує вимагати нереалістичного та масштабного просування. 

Єдине, що наразі росіяни можуть протиставити ЗСУ, зокрема на харківському напрямку — велика кількість особового складу, «м’яса», яке штурмуватиме українські позиції. Головне витримати три хвилі, далі вони зламаються самі. Таку оцінку майбутнього наступу дає вже Сергій Гайдай, начальник Луганської ОВА. 

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова