рф має намір «відбити» контрнаступ ЗСУ в соцмережах - Накипіло
Події

рф має намір «відбити» контрнаступ ЗСУ в соцмережах

Найближчим часом у російських джерелах планується поширення недостовірної інформації про бойові дії в Україні.

Про це попередили в Управлінні стратегічних комунікацій ЗСУ.

«Із метою деморалізації українців і введення в оману спільноти (в тому числі власного населення) російські пропагандисти будуть розповсюджувати недостовірну інформацію про контрнаступ, його напрямки та втрати українського війська. Навіть якщо контрнаступу і немає. Для цього заготовлені старі відео та фото, які показують підбиту техніку, загиблих та полонених, а також інші фейкові матеріали», — йдеться у повідомленні.

Яскравим прикладом цієї концепції стала інформаційна кампанія навколо Бахмуту, коли росіяни перебільшували свої успіхи та завищувати втрати ЗСУ. У той же час заради цієї політичної мети вони знищили понад 20 тисяч своїх військовослужбовців.

Збройні Сили України та інші підрозділи Сил оборони втратили в районі Бахмута в 7,5 разів менше, ніж російські загарбники. Про це секретар РНБО Олексій Данілов повідомив в інтерв'ю Corriere della Sera.

Він зазначив, що з вересня 2022 року Москва почала активно залучати до бойових дій засуджених із колоній. З його слів, у боях за місто на Донеччині загинуло 22 816 осіб із російського боку.

«Наші втрати були в 7,5 разів меншими», — сказав секретар РНБО.

Згідно з озвученою Даніловим статистикою, Сили оборони України, ймовірно, втратили трохи понад три тисячі захисників убитими. Точну цифру він не оголосив.

Наразі Сили оборони зберігають контроль за позиціями на південному заході Бахмута. Захисники країни встановили у цій частині міста наглядові пости.

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр та інші офіційні особи підтверджують, що українські військовослужбовці тримають позиції на південно-західній околиці Бахмута. Це розвінчує міфи ватажка ПВК «Вагнер» Євгена Пригожина, що його бойовики нібито повністю захопили місто.

ЗСУ провели локальні наземні атаки та досягли тактичних успіхів у західній частині Донецької та східної частини Запорізької області. Механізовані українські війська здійснили обмежений наступ на північний схід від населеного пункту Рівнопілля.

В ISW зазначають, що деякі російські пропагандисти поскаржилися, що українські війська прорвали першу лінію оборони окупантів і просунулися від 500 метрів до трьох кілометрів.

Водночас військові експерти припускають, що російські війська втратили свої позиції у Левадному.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова