Рада забезпечила право військових на біологічне батьківство після смерті - Накипіло
Події

Рада забезпечила право військових на біологічне батьківство після смерті

  • Анна М’ясникова
  • Ігор Лептуга
  • 7 Лютого

Парламент підтримав законопроєкт, який дозволяє зберігати та використовувати репродуктивні клітини військових після їхньої смерті. 

Про це повідомили нардепи Ірина Геращенко та Ярослав Железняк. Згідно зі змінами, у разі загибелі або визнання померлою людини, її репродуктивні клітини безплатно зберігаються протягом трьох років. Після закінчення цього строку зберігання клітин можна продовжити: кошти за це має сплачувати інша людина, яку загиблий чи загибла визначили у своєму розпорядженні.

Людина, репродуктивні клітини якої зберігаються відповідно до законодавства, має право розпорядитися ними на випадок смерті. Якщо біоматеріал використають для зачаття і людина дала на це згоду до загибелі, її визнають батьком або матір'ю.

Також закон передбачає, що посвідчені нотаріально бажання людей, які загинули до введення в дію цього закону, є підставою для застосування допоміжних репродуктивних технологій із використанням їхніх репродуктивних клітин.

22 листопада 2023 року Рада ухвалила закон, що дозволяє захисникам і захисницям, які на фронті втратили репродуктивну функцію, зберігати коштом держави біоматеріал у кріобанках і народжувати дітей. Однак у документі не було врегульоване зберігання та використання біоматеріалу після загибелі людини.

 

Як військовому пройти ВЛК після поранення

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова