Психологічна допомога та якісніша реабілітація: уряд розширив Програму медгарантій - Накипіло
Події

Психологічна допомога та якісніша реабілітація: уряд розширив Програму медгарантій

  • Анна М’ясникова
  • pixabay.com
  • 5 Листопада 2022

Уряд додав два пакети до Програми медичних гарантій та збільшив тариф на стаціонарну реабілітацію.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров‘я.

Один з пакетів дозволить покращити реабілітаційну допомогу дорослим та дітям у стаціонарі. З кожним пацієнтом повинна буде працювати команда фахівців різних напрямків, а щоденна реабілітаційна сесія триватиме не менш як три години. Це дозволить «в максимально короткі терміни повернути пацієнтів до повноцінного життя», запевняє МОЗ.

Лікарні можуть до 31 грудня законтрактуватися на пакет «Комплексна реабілітаційна дорога дорослим та дітям у стаціонарних умовах». Проте для цього медзаклад має забезпечити необхідну кількість фахівців.

Крім того, уряд збільшив тариф на реабілітацію в стаціонарі до 44 тисяч гривень. Нині держава платить лікарням 10 500 гривень за послуги кожному пацієнту.

Другий пакет який дозволить сімейним лікарям з відповідною освітою оцінювати психологічних стан дорослих і дітей та надавати базову психологічну допомогу пацієнтам із розладами. Також ці медики зможуть проводити міжособистісну терапію, когнітивно-поведінкову терапію та консультування за методом розв’язання проблем.

У випадку, якщо пацієнту потрібна більш спеціалізована психологічна допомога, сімейний лікар направлятиме його до профільних фахівців у відділення психологічної реабілітації та у спеціалізовані психіатричні відділення.

«Сьогодні ми зробили великий крок до того, аби психологічна допомога стала ближчою до кожного пацієнта, який її потребує. На новий пакет заклади можуть законтрактуватися вже з 1 листопада. Це дасть можливість надавати затребувані послуги пацієнтам вже у цьому році»», — повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Укласти контракт із Нацслужбою здоров’я на пакет «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні меддопомоги» зможуть медзаклади, в яких сімейні лікарі мають відповідний рівень підготовки за сертифікованим курсом.

Місія: потрапити до лікаря. Як працює медична система на Харківщині під час війни

Цю публікацію було створено за фінансової підтримки Європейського Союзу в партнерстві з DW Akademie. Вміст публікації є одноосібною відповідальністю медіагрупи «Накипіло» та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова