Профілактика раку: чому важливі огляди в лікаря
Події

Профілактика раку: чому важливі огляди в лікаря

  • Віктор Пічугін
  • Станіслав Іванів
  • 4 Лютого

Чому профогляди важливі?

Більшість форм раку легше та дешевше лікуються на ранніх стадіях. Жінкам в Україні часто діагностують рак молочної залози на ІІІ—ІV стадіях, коли лікування та одужання проходять значно складніше. А на I стадії рак виліковується у 95% пацієнток. У чоловіків у 21% випадків захворювання виявляють вже на стадії метастаз.

Я можу оглядати себе?

Різновидів раку — приблизно двісті, і ви навряд чи запам'ятаєте усі їхні симптоми. Але ви знаєте власний організм, що для нього нормально, а що — ні.

Я кашляю і мене мучить печія: варто непокоїтись або я просто старію?

Не варто списувати це на вік, проконсультуйтеся із сімейним лікарем або терапевтом. Зокрема, МОЗ рекомендує кожній жінці після досягнення 20-річного віку раз на місяць оглядати груди та звертатися до мамолога при виявленні новоутворень, деформації форми грудей, кров'янистих виділень із сосків.

Наскільки часто перевірятися в лікаря?

Жінкам від 20 років потрібно щорічно проходити обстеження молочних залоз. Міністерство охорони здоров'я рекомендує жінкам віком від 20 до 29 років робити ПАП-тест на рак шийки матки, а від 30 до 49 років — ПАП-тест на вірус папіломи людини. Мамографію оптимально робити раз на два роки після 40 років, а колоноскопію — раз на 5 років після п'ятдесятиріччя.

Як щодо чоловіків?

Чоловіки після 40 років повинні щорічно приходити на огляд до уролога, а після 50-ти раз на 5 років робити колоноскопію.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова