Пресконференція Зеленського та Байдена: головні тези - Накипіло
Події

Пресконференція Зеленського та Байдена: головні тези

  • Анна М’ясникова
  • трансляція «Суспільне Новини»
  • 22 грудня 2022

Володимир Зеленський та Джо Байден провели пресконференцію за підсумками переговорів у Білому домі. Ми зібрали головні тези.

Про підтримку України

▪️ Джо Байден декілька разів повторив, що США готові підтримувати Україну в боротьбі проти рф «стільки, скільки це буде потрібно».

▪️ Зеленський: «За 300 днів російсько-української війни Україна та США розпочали новий етап у взаєминах і вийшли на рівень «реального союзництва, яке на 100% наповнено реальним змістом».

▪️ Президент України заявив, що має чітке розуміння, як будуть посилені оборонні можливості України в найближчі місяці, але наразі не розкриватиме подробиці.

Про допомогу країн-союзниць

▪️ Байден упевнений, що США та союзники будуть єдині у підтримці України в 2023 році: «Я ніколи не бачив, щоб НАТО та ЄС були раніше настільки ж об’єднані, та не бачу жодних ознак того, що це зміниться. Ми знаємо, що на кону, а надто — європейські країни. путін намагався послабити НАТО, натомість його посилив. Я колись казав: він хотів, аби Європа була розділена. Але вона досягла більшого єднання, і Швеція, і Фінляндія приєднуються (до НАТО)».

▪️ Байден: «Ми надавали сталий потік зброї включно із системами протиповітряної оборони, артилерійським озброєнням, і не тільки. І ми робили це не самі. Від самого початку США закликали союзників з усього світу допомогти Україні й накласти безпрецедентні — наголошу на цьому слові — санкції та експортний контроль, ускладнивши для Кремля ведення цієї жорстокої війни»

▪️ Президент США: «Понад 50 держав зобов’язались передати майже 2 000 одиниць танків та іншої військової техніки, понад 800 артилерійських систем, понад два мільйона артилерійських снарядів і понад 50 сучасних реактивних систем залпового вогню».

Про бачення справедливого миру

▪️ Зеленський: «Я не знаю, що таке справедливий мир. Дуже філософське питання. Мені здається, для нас усіх мир по-різному справедливий. Для мене як президента — це ніяких компромісів щодо нашої землі, територіальної цілісності, суверенітету. Це відшкодування всіх збитків, які завдала російська агресія. 

А для батьків, які втратили доньок та синів, справедливий мир, і кошти — ніщо, вони живуть помстою. Я вважаю, ця війна — велика трагедія, і чим довше вона триватиме, тим більше буде батьків, які живуть помстою. Немає ніякого справедливого миру в війні, яку нам принесли ці... нелюди».

Про передачу Україні зенітно-ракетного комплексу Patriot

▪️ Байден: «Система Patriot — не ескалація, а оборона. Ми би хотіли їх не відправляти, просто путін має зупинити напади».

Про обстріли окупантів енергосистеми України

▪️ Байден: «Для росії зима — це зброя: вона хоче розділити людей, заморозити їх, заморити голодом. Це ще раз показує звірства, які чинить росія проти безвинних українських цивільних».

▪️ Президент США додав, що його країна та країни-партнери надають допомогу для підтримки української системи, зокрема, ремонт.

▪️ Володимир Зеленський наголосив, що ключове гуманітарне питання для України зараз — відновлення зруйнованої інфраструктури (передусім — енергетики).

Про розвиток війни

▪️ Зеленський: «У путіна хворе ставлення до світу, немає сенсу йому відправляти меседжі, він більше не субʼєкт цивілізованих людей».

▪️ Байден: «Україна перемогла у битвах за Київ, Херсон, Харків, а росія не виконала жодного зі своїх сподівань».

▪️ Байден: «Зеленський уже переміг на полі битви. Нам не треба недооцінювати вплив війни на втрати, які несе росія».

Про те, чи може Вашингтон дати Києву всю зброю, яка потрібна для Перемоги

▪️ На питання, чи не варто США закрити всі військові запити України для Перемоги, Байден жартома відповів: «Цей хлопець скаже «так»» і вказав на Володимира Зеленського.

Звернення президента США до українців

▪️ «Український народе, ви показали свою силу в протистоянні агресії та імперським апетитам автократів, які вважали, що зможуть встановити право сильного, та вони не змогли це зробити. Ви продовжуєте боротьбу і маєте нашу підтримку. І ми не вагаємося, американці різних поглядів готові виділяти ресурси, щоби однозначно постійно підтримувати Україну. 

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова