Поліція затримала у Харкові творця ще однієї фейкової «Дії» - Накипіло
Події

Поліція затримала у Харкові творця ще однієї фейкової «Дії»

Кіберполіція викрила 17-річного харків'янина, який підробив додаток «Дія» та створив великий канал розповсюдження підробки. Про це повідомляє голова Нацполіції Ігор Клименко.

«Через чати, які вже заблоковані, за 200 гривень можна було отримати доступ до фейкової «Дії», за 300 — зробити підроблений сертифікат про вакцинацію, а за 100 — фальшиві права водія», — сказав Клименко.

Дані користувачів зберігалися на сервері, що генерував імітуючу веб-сторінку програми «Дія», і там можна було змінювати будь-яку інформацію про себе. Крім того, веб-платформа відображала підроблений QR-код, який після сканування демонстрував навіть сторінку його успішної валідації.

Нагадаємо, 27 жовтня кіберполіція викрила 21-річного чоловіка, який розробив програму для смартфонів. За дизайном воно було ідентичним із державним додатком «Дія». У фейковій програмі користувачам надавалася можливість створити собі будь-який документ із представлених в офіційному програмному забезпеченні. Зокрема, користувачі могли змінити свій вік, додати будь-яке фото або підробити сертифікат про вакцинацію Covid-19. Однак розробник не мав доступу до жодного з держреєстрів, а під час перевірки можна було викрити підробку.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова