Планове завдання з весняного призову збільшилося на 10 відсотків - Накипіло
Події

Планове завдання з весняного призову збільшилося на 10 відсотків

Про особливості весняного призову розповіли директор департаменту оборонної та мобілізаційної роботи ХОДА Олексій Максимов та військовий комісар області Юрій Калгушкін.

На Харківщині триває завершальна фаза весняної призовної кампанії. Нині планове завдання складає 1 213 призовників. Приблизно 45 % з них відправляться до військових частин ЗСУ, ще 55 % — до Нацгвардії, Державної прикордонної служби та Спеціальної служби транспорту. 

Загалом на призовні заходи виділено 1 мільйон 890 тисяч гривень. Планове завдання для Харківщини підвищено на 10 відсотків внаслідок збільшення призову до Державної прикордонної служби, зазначив Калгушкін. 

«Співвідношення Збройних сил України зберігається: 15 % — військовослужбовці строкової служби, 85 % — контрактники. Протягом останніх років відсоток військовослужбовців строкової служби зменшується, а контрактників — збільшується. Підвищення планового завдання, у тому числі для Харківської області, відбувається внаслідок того, що ми більше відправляємо людей до військових частин Державної прикордонної служби. Щодо Національної гвардії України підвищення немає».

Прийом призовників в центрах комплектування проходить відповідно до карантинних обмежень: в одному приміщенні перебуває не більше п’яти осіб, зберігається санітарна дистанція, використовуються засоби захисту, проводиться дезінфекція приміщень. З 1 квітня призовники проходитимуть зовнішній огляд. При ознаках COVID-19 їх одразу направлятимуть до цивільних лікарень. Тих, хто вже прибув на збірний пункт, лікуватимуть у військовому шпиталі. Тестування на COVID-19 — безкоштовне.

Призовники нестимуть службу не в зоні проведення ООС, а в пунктах постійної дислокації. 12 місяців триватиме служба для призовників з вищою освітою, 18 — для всіх інших. Зокрема на військовослужбовців строкової служби розповсюджуються такі соціальні гарантії, як збереження робочого місця та середньої заробітної плати, грошова допомога у розмірі 3,5 тисячі гривень. 

Максимов зауважив, що наразі умови несення строкової служби істотно покращились. 

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо