Письменник із Закарпаття презентував у Харкові роман про контрабанду (ФОТО/ВИДЕО)

Український письменник Андрій Любка відвідав Харків з презентацією свого роману «Карбід». Всього його тур охопить близько 30 міст, у тому числі і п'ять прифронтових. Сам автор визначає жанр свого роману як трагікомічні пригоди. «Дія роману розгортається у 2015 році. Головним героєм роману є вчитель історії у провінційному вигаданому містечку Ведмедів. Цей вчитель має блискучу ідею прорити тунель під кордоном з Євросоюзом, оскільки він вважає, що після Євромайдану і Російської агресії Україна заслужила бути повноправною частиною Європи і принаймні відкрити собі кордони. Він збирає вісьмох своїх друзів, але шестеро з них — контрабандисти. І вони переслідують зовсім іншу мету. Для них цей тунель — це можливість перевозити нелегально товари», — розповідає Андрій Любка.

На ідею роману письменника надихнули реальні події. У 2012 році в Ужгороді на глибині шести метрів під землею виявили тунель довжиною в 700 метрів, який вів до Словаччини. Всередину зловмисники провели електропостачання, а вздовж тунелю встановили рейки, по яких пересувався саморобний невеликої електропоїзд. За підозрою правоохоронців, тунель міг використовуватися не тільки для контрабанди товарів, але й нелегального переміщення людей. До речі, будинок, під яким був проритий лаз, належав СБУшнику. Протягом трьох років письменник збирав інформацію для роману, а писав книгу два роки.

«Але загалом, ця книжка не про контрабанду. Вона про трагедію ідеаліста, бо головний герой має шляхетну ідею. Можливо, вона не здійсненна, але його ідею використовуюсь мерзотники. Мені здається, що цей роман міг би бути такою доброю метафорою взагалі до років української незалежності, коли якась добра мрія використовується мерзотниками, олігархами і так далі», — розповідає письменник.

Харьковский Кризисный Инфоцентр

ещё по теме:

Под Харьковом мужчина угрожал взорвать заправку

Суд приговорил четырех захватчиков ХОГА к условным срокам

ДТП на Сумской. Год спустя

В «Первом Националистическом Хабе» открылась выставка Никиты Титова «Щоденник»

Будь в курсе №73

опубликовано

10 ноября 2015

фото

Письменник із Закарпаття презентував у Харкові роман про контрабанду (ФОТО/ВИДЕО)

просмотров

11

поделиться