Після деокупації у Харківській області від мін загинули 34 цивільних - Накипіло
Події

Після деокупації у Харківській області від мін загинули 34 цивільних

Загалом в регіоні на боєприпасах підірвалися 136 цивільних, 34 з яких загинули. Також були поранені вісім поліцейських вибухотехніків. 24 працівники ДСНС та працівник вибухотехнічної служби НАБУ. Пʼятеро ДСНСників загинули.

Правоохоронці майже щодня реєструють підрив цивільних людей, часто на мінах типу «Пелюстка». Голова поліції Харківської області закликав людей не заходити на свої дачі і заміські будинки без попереднього огляду — будівлі можуть бути заміновані.

Харківська область — найзамінованіша в Україні. Взимку сапери опрацьовують лише заявки мешканців — наприклад якщо хтось знайшов на подвірʼї вибухонебезпечний предмет.

Розміновувати обʼєкти критичної інфраструктури, лінії електропередач почнуть, коли трохи потеплішає. Зараз, поки земля ще мерзла, розмінування заборонене з міркувань безпеки.

Наразі мінімальне завдання перед областю — сприяти аграріям, щоби зібрати врожай на рівні 2022 року. Як максимум — встигнути провести розмінування до посівної кампанії навесні та збільшити площі посівів.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо