Підлітків, які підірвалися в Ізюмі, виписали з лікарні - Накипіло
Події

Підлітків, які підірвалися в Ізюмі, виписали з лікарні

Семеро підлітків, які отримали поранення через вибух міни «пелюстка» в Ізюмі, виписалися з лікарні. Про це повідомили в ХОВА. 

Діти підірвалися 4 лютого. Компанія підлітків, хлопці та дівчата віком від 14 до 17 років, гуляли містом, коли один з них побачив міну-пелюстку, підняв і кинув у друзів. Усі отримали поранення. Дітей доставили у лікарню. На щастя, загрози їхньому життю не було.

«Більшість уламків від міни витягли ще в районній лікарні. Нам довелося діставати уламки у трьох підлітків. Уламки були виявлені в нижніх кінцівках і м'яких тканинах шкіри», — зазначили хірурги. 

Як повідомили «Накипіло» в обласній прокуратурі, з 9 вересня, тобто від початку деокупації області, на мінах або розтяжках підірвалася 131 цивільна особа, 33 —  загинули. 

 

Наразі в регіоні триває гуманітарне розмінування. За добу піротехнічні підрозділи ДСНС обстежили та знешкодили 50 вибухонебезпечних предметів. Але ця робота триватиме ще не один рік: наразі, за оцінками Офісу ООН з координації гуманітарних питань, в Україні заміновано близько 30 % території, більше ніж у Сирії та Афганістані. 

«На жаль, на Харківщині залишається високий рівень мінної небезпеки, особливо на деокупованих територіях регіону. Ми вкотре закликаємо батьків пояснювати дітям, що не можна чіпати невідомі предмети. Якщо такий предмет було виявлено — відразу звертатися до ДСНС або поліції та чекати на приїзд фахівців», — нагадує заступниця директора департаменту охорони здоров'я Харківської ОВА Жанна Овчарова.

Для малечі ДСНС створила мультфільм про улюбленця пса Патрона, який пояснює дітям, як поводиться з небезпечними предметами.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова