Перейменування «пушкінської»: «Політехнічна» чи «Ярослава Мудрого» - Накипіло
Події

Перейменування «пушкінської»: «Політехнічна» чи «Ярослава Мудрого»

  • Дарка Батинська
  • ХПІ
  • 19 Лютого

Найпопулярнішими варіантами для перейменування станції метро «пушкінської» наразі є «Політехнічна» та «Ярослава Мудрого». Ми заслухали аргументи представників  Політехнічного та Юридичного університетів. Далі подаємо головне.

Професор кафедри українознавства, культурології та історії науки «ХПІ» Михайло Красиков запропонував назву «Політехнічна», базуючись на історичному погляді. Професор розповів про видатних представників Харківської політехніки та їхній внесок у розвиток міста. Зокрема йшлося про вчених Миколу Пильчикова, Олексія Бекетова, Гната Хоткевича. Також професор нагадав, що студенти ХПІ були залучені до проєкту побудови Держпрому.

«Ця назва стала би подякою всім тим людям, які створювали інфраструктуру міста. Це не лише ті, хто навчалися в ХПІ. Це політехніки в широкому сенсі слова».

Професор кафедри менеджменту Харківської політехніки Тарас Данько додав, що таке рішення підкреслить роль технічної науки як джерела розвитку нашого міста.

«Харків — це технічне місто, але воно не має відповідних назв у топоніміці».

Стівен Кіммел, студент 1-го курсу «ХПІ», розповів про можливості, які надає університет молодим спеціалістам, про програми обміну з країнами Європи, наприклад, із Німеччиною.

Студентка 2-го курсу Марія Шевченко зауважила, що перейменування станції метро на «Політехнічну» стало би проявом пошани від міста університетові.

Натомість Юрій Пономаренко, завідувач кафедри кримінального права університету імені Ярослава Мудрого, пропонує назвати станцію метро «Ярослава Мудрого». Він наголошує, що таке перейменування, — на честь київського князя, а не університету.

«Це свідчитиме про нерозривний зв'язок Харкова з усією українською історією, традицією та культурою».

За словами Пономаренка, станція «Ярослава Мудрого» була би в контексті топоніміки, адже один з її виходів знаходиться на однойменній площі.

«Це питання, яке треба вирішувати шляхом дискусій, обговорення… Переконувати одне одного і знаходити консенсуальне рішення».

Усі спікери зазначили, що факт перейменування станції метро «пушкінська» є маркером українськості Харкова.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова