Перейменували вулиці, розірвали дружні стосунки з містами рф: як у Харкові пройшла позачергова сесія міськради - Накипіло
Події

Перейменували вулиці, розірвали дружні стосунки з містами рф: як у Харкові пройшла позачергова сесія міськради

У Харкові дистанційно відбулася позачергова сесія Харківської міської ради, на ній були присутні 75 депутатів зі 100. На порядок денний винесли чотири питання.

В односторонньому порядку Харків розірвав побратимські відносини з містами рф: Бєлгородом, Москвою, Нижнім Новгородом, Новосибірськом і Санкт-Петербургом. Це рішення депутати ухвалили одноголосно.

Фракція ОПЗЖ у міській раді розпустилася, деякі її учасники створили групу «Відновлення України». Мер Харкова Ігор Терехов зауважив, що «переважна більшість депутатів фракції підтримують із ним зв'язок та намагаються допомогти місту: постачають продукти харчування, медикаменти, організовують евакуацію людей». Міський голова водночас наголосив, що в умовах війни їхні дії мають бути підкріплені політичною складовою.

Також у Харківській міськраді припинила діяльність фракція «Партії Шарія». У фракції залишилося менше п’яти депутатів, у зв'язку із цим її діяльність вважається припиненою.


Депутати ухвалили зміну чотирьох топонімів: 

Московський проспект — проспект Героїв Харкова;

Бєлгородський узвіз — вулиця Героїв рятувальників;

Бєлгородське шосе — Харківське шосе;

Московський район — Салтівський район.

 

Напередодні активісти «Харківської топонімічної групи» обурювалися цими «розмитими» варіантами, вони «викликали відчуття поспіху та дефіциту ідей». Незрозуміло, навіщо перейменувати узвіз на вулицю. Пропонували доопрацювати назви, окрім перейменування Московського району на Салтівський. 

Мер Харкова зазначив, що це лише початок, адже у місті багато назв, пов'язаних із країною-агресором. До наступної сесії в місті мають підготувати список топонімів, які підлягають перейменуванню. 

«І тоді ми врахуємо і Маріуполь, і багато інших міст, зруйнованих російським агресором, де загинули славні воїни ЗСУ та мирні жителі. Я впевнений, що у нас вистачить і вулиць, і провулків, і шкіл для перейменування на честь героїв, які віддали життя за незалежність України», — наголосив він.


Наразі міська рада веде перемовини з містами-побратимами в інших країнах, які надаватимуть нам новий транспорт. Узвозом Весніна, де нещодавно комунальники викорчували трамвайні рейки, ходитимуть електробуси, бо вони дешевші. 

«Сьогодні вартість нового трамвая — від мільйона до 1,5 мільйона євро. Вартість електробуса — 250 тисяч, а може й менше, бо торгуємося. Вдумайтеся: за один трамвай можна купити чотири електробуси практично з такою ж місткістю, з автономним розширенням смуг для громадського транспорту, зокрема в годину пік. Це дозволить нам прибрати затори, створити абсолютно інший трафік і зручності для людей», — зауважив Терехов.


Також Харківська міська рада звернулася до президента України, Верховної Ради, Кабінету Міністрів та до всіх харків'ян. Публікуємо фрагменти з цього звернення: 

«24 лютого 2022 року російська федерація віроломно вторглася на суверенну територію нашої держави та розпочала повномасштабну криваву війну, яку абсурдно та безглуздо намагається замаскувати під вигадану “спеціальну військову операцію”. Російські війська вбивають дітей, жінок, людей похилого віку. 

Свої злочини російські нелюди роблять з особливим цинізмом та жорстокістю. Такі дії російської федерації, спрямовані на фізичне знищення Українського Народу, позбавлення його права на свободу вибору свого розвитку, є геноцидом та безумовним порушенням загальновизнаних принципів міжнародного права, усіх можливих правил та гарантій міжнародного співіснування.

Харків був і залишається українським містом завдяки нашим військовим — героям, які вже 77 діб мужньо відбивають російську агресію. Без зброї в руках та ціною власного життя невтомні медики та працівники ДСНС у важких умовах воєнного часу рятують людей. Працівники комунальних служб, попри постійні обстріли, відновлюють надання комунальних послуг та продовжують дбати про чистоту рідного міста. Велика подяка також волонтерам за їхню благородну жертовність, активну громадську позицію, фанатичну відданість нашому місту та нашій країні.

Депутати Харківської міської ради рішуче виступають за непорушність та недоторканність територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів; засуджують війну російської федерації, яка має на меті захопити території України, і вважають такі дії неприпустимими та невиправданими. Харківська міська рада впевнена в нашій перемозі, для чого докладатиме всіх можливих і неможливих зусиль!». 

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова

X