Пам‘ятники Пушкіну розфарбували в Харкові та Києві - Накипіло
Події

Пам‘ятники Пушкіну розфарбували в Харкові та Києві

  • Анна М’ясникова
  • Іван Сенін
  • 26 Вересня 2022

Пам‘ятник Олександру Пушкіну в центрі Харкова облили червоною фарбою, а в Києві активісти вкрили споруду написами з закликами її демонтувати.

Хто облив пам‘ятник російському письменнику в Харкові, наразі невідомо.

8493

Монумент у столиці розмалювали в рамках флешмобу «#ЗнесиМенеПовністю». Про це повідомив координатор «Громадського сектору Євромайдану» Олег Слабоспицький.

«Пушкін є символом російського імперіалізму, уособленням вєлікого могучєго русского язика”, маркером руського миру. У своїх творах він заперечував навіть можливість української державності та відверто пропагував українофобію, ненависть до українців та поляків», — написав Слабоспицький.


Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україні активізувалися процеси дерусифікації та перейменування топонімів, що названі на честь російських акторів, поетів і музикантів. Наприклад, колектив театру драми в Харкові відмовився від  слів «російської» та «Пушкіна» у назві. Але під час сесії обласної ради депутати провалили голосування за перейменування через брак необхідної кількості голосів.

Чому в театр (не)пушкіна ніяк не можуть призначити директора та що колектив планує робити з репертуаром та російською мовою постановок

А ще ми робили тест, аби перевірити: наскільки добре ви знаєте, як деякі з радянських та російських культурних діячів ставилися до України.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова