«П'ятий Харків» повертається: лекційно-дискусійна програма у пошуках міста - Накипіло
Події

«П'ятий Харків» повертається: лекційно-дискусійна програма у пошуках міста

«Мріяти містом: у пошуках П'ятого Харкова» — з такою лекцією знову стартує проєкт «П'ятий Харків».

У новому сезоні мова піде про стратегію та візії Харкова, його ідентичності, використання публічного простору, особливості харківських політичних еліт, впливові та невидимі ​​спільноти, політику пам'яті та інші напрямки, які визначають сучасне місто.

Цього разу спікерами стануть дослідники гуманітарного циклу, урбаністи, громадські активісти. Більшість — із Харкова.

О фриках и субкультуре. Писатель Банди Шолтес в «Пятом Харькове»

Перша зустріч відбудеться 18 вересня о 19:00 в саду Літературного музею (вулиця Багалія, 6). Учасники — письменник та громадський діяч Сергій Жадан, куратор та арт-критик Борис Філоненко, літературоведка, директорка Інституту критики, професорка Тамара Гундорова. Спікери поговорять про різні образи й сутності Харкова, які часто конфліктують між собою. В основі розмови — чотири образи Харкова, сформовані професором Юрієм Шевельовим. Організатори запрошують до дискусії представників громадських ініціатив, міської ради та ЗМІ.

19 вересня о 19:00 також у Літмузеї Тамара Гундорова прочитає лекцію «Вітер зі Сходу: орієнталізм Миколи Хвильового». Вхід вільний на обидва заходи.

Юрій Андрухович про Харків: «Тут також один із центрів Європи»

«П'ятий Харків — це про майбутнє. Майбутнє, яке формується вже сьогодні. Яким буде це місто? Яка у нього візія? Чи є у нього в цілому стратегія? — запитує Сергій Жадан у маніфесті проєкту. — Нам хочеться спробувати спільно окреслити можливі варіанти розвитку Харкова, можливості впливати на цей розвиток, окреслити не просто причетність до цього міста, але й свою відповідальність за нього».

Тетяна Пилипчук, співорганізаторка «П'ятого Харкова», говорить, що проєкт повинен розвиватися також як дослідницький: «Ми сподіваємося на розвиток у майбутньому спільних дослідницьких проєктів з Харківським національним університетом імені В. Н. Каразіна та іншими вишами. У багатьох питаннях історії, культурної антропології, інших соціально-гуманітарних наук у нас — біла пляма».

Слідкуйте за анонсами наступних заходів на сторінках проєкту в Фейсбуці та Інстаграмі, а також на сторінках партнерів — Літмузею та Bagels&Letters. Вхід на всі заходи безкоштовний. Програма може змінюватися через карантинні обмеження.

«Для мене Харків дуже проукраїнське місто, навіть переважно україномовне», – Сашко Положинський

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо