Освіта під час війни: допомога українським вчителям та вчителькам - Накипіло
Події

Освіта під час війни: допомога українським вчителям та вчителькам

  • Анна М’ясникова
  • Ігор Лептуга
  • 25 Червня 2022

Через повномасштабний напад росії право українських дітей на освіту опинилося під загрозою. За три місяці війни було пошкоджено або зруйновано 1,5 тисячі навчальних закладів. Приблизно 11 тисяч педагогів виживають на окупованих територіях, а майже 24 000 вчителів і вчительок евакуювалися за кордон. Допомоги в освіті потребують 3,3 мільйона дітей шкільного віку.

Аби підтримати українське освітянство в тяжкий час, команда EdCamp Ukraine запускає краудфайдингову кампанію «Моя війна: уроки».

«Наші освітяни продовжували виконувати професійні обов'язки в непередбачуваних умовах, підтримували внутрішньо переміщених осіб, активно допомагали територіальній обороні, Збройним силам України. Не лише школи, а й дитячі садочки, інші заклади освіти перетворилися на місця, де люди змогли знайти дах над головою. Ідея компанії спрямована підсвітити цей внесок, показати, що роблять освітяни країни, аби ми перемогли у цій страшенній війні», — розповідає голова Ради EdCamp Ukraine.

MA206930

Зруйнована школа на Салтівці

Спільнота збиратиме гроші для допомоги вчительству в трьох напрямках. Запланована сума зборів — 150 тисяч євро.

Для педагогів, які хочуть навчати дітей, але через війну залишилися без обладнання, купуватимуть набори для дистанційної роботи (в нього входитиме ноутбук, комп’ютерна мишка, роутер, навушники, пакет послуг для підключення інтернету). Вартість одного набору — 1,5 тисячі євро. Протягом кампанії організатори планують зібрати 75 тисяч євро для 50 вчителів та вчительок.

Понад те, освітянам та освітянкам, які потребують психологічно-емоційної підтримки, забезпечать фахові консультації. На це команда розраховує зібрати 37,5 тисячі гривень: це покриє витрати на мінімум п'ять годин консультацій для 250 людей.

Третій напрямок підтримки — проведення регіональних вчительських (не)конференцій у громадах та містах, де ситуація більш-менш безпечна. Заявки прийматимуться від освітян у маленьких селах та великих містах. Також розглядатимуться відправлені ще у лютому заявки на проведення регіональних (не)конференцій.

«Ми збережемо гнучкість формату: офлайн, онлайн або змішаний. Щороку ми додаємо певний тематичний фокус. Події цієї хвилі, яка, ми сподіваємося, почнеться восени 2022 року, буде пов‘язана з відбудовуванням повоєнної освіти. Завдання регіональних EdCamp'ів найближчої хвилі — провести сесії та знайти інструменти й підходи, які допоможуть впоратися з воєнними викликами», — пояснює Олександр Елькін.

Хто зможе отримати допомогу?

Це будуть українські освітяни, активні учасниці й учасники спільноти EdCamp Ukraine, які залишилися на території України, але через воєнні дії втратили технічні можливості продовжувати працювати та навчати дітей. Цих педагогів номінують їхні колеги, котрі знають про нагальні потреби конкретних вчителів.

«Для нас буде мати особливе значення, що людина працює онлайн, і вміє це робити не на рівні розсилок в вайбер-чатах якихось завдань, а дійсно проводить онлайн-заняття та заходи. Ми будемо зважати на те, як людина бачить і усвідомлює індивідуальний план розвитку, як вона бачить літні місяці, коли відбуватиметься компанія, як хоче підвищити кваліфікацію. Це будуть базові критерії для першого пункту», — зазначає засновних руху EdCamp Ukraine.

Передусім організатори надаватимуть допомогу тим, хто вимушено переїхав до більш безпечних регіонів України, або чиє житло через війну було зруйновано.

«Я вважаю, що разом із зовнішньою війною у нас відбувається війна внутрішня. Це завжди перебудова: руйнація старого, розбудова нового. Кризові ситуації приходять, аби ми зробили висновки, вивчили уроки. Власне, про такі уроки, не лише шкільні, а про життєві, йтиме мова у кампанії. Зараз ми маємо стільки викликів: безпекових, щодо бомбосховищ, але це можливість переосмислити наші освітні простори. Це шанс вирішити багато проблем на цій енергії, яка є зараз», — додає Елькін.


Партнер EdCamp Ukraine у цій кампанії — німецька неурядова організація CRISP, яка допоможе прийняти пожертви та буде гарантом їх цільового використання. Кампанія підготовлена також за підтримки Black Sea Trust for Regional Cooperation — a Project of the German Marshall Fund of the United States (Чорноморський трастовий фонд, проєкт Німецького фонду Маршалла).

«У всіх чемоданний настрій»: як Оксана Олійник з колегами створили в Нідерландах школу для українських дітей

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова