Допитували людей в ізоляторі, впроваджували російську освіту: нові колаборанти - Накипіло
Події

Допитували людей в ізоляторі, впроваджували російську освіту: нові колаборанти

  • Харківська обласна прокуратура
  • 26 Травня

Під час окупації Ізюму місцевий мешканець зі власної ініціативи співпрацював з ворогами. До реформування правоохоронної системи він працював у тодішній українській міліції. В нову українську поліцію він відбір не пройшов, а окупантам — згодився.  

Під час захоплення Ізюму чоловік вирішив працювати на окупантів. Він добровільно зайняв посаду «дільничного» у так званій «народній поліції». Зрадник проводив допити «затриманих осіб», що утримувалися в ізоляторі тимчасового тримання, створеному при окупаційному райвідділі поліції. 

Окрім цього, колаборант закликав місцевих мешканців переходити на сторону окупантів і «працевлаштовуватися» до «народної поліції».

Після деокупації підозрюваний втік. Правоохоронці вручили підозру за фактом колабораційної діяльності сину колаборанта. 

 

Харківською обласною прокуратурою направлено до суду обвинувальний акт стосовно «директора» ліцею за фактом колабораційної діяльності 

До повномасштабного вторгнення рф в Україну обвинувачений працював вчителем у ліцеї в селище Вільхуватка Куп'янського району. Під час окупації територій району викладач пішов на співпрацю із загарбниками та добровільно обійняв посаду «директора» навчального закладу, створеного на базі ліцею. 

Колаборант у рамках так званої «підготовки до навчального року» організував вилучення підручників з різних предметів, зокрема з української мови та історії України. 

Від представників окупаційної адміністрації «директор» отримав методичні рекомендації щодо організації навчального процесу відповідно до вимог рф, робочі програми, зокрема з предмету «основы духовно-нравственной культуры народов россии». Зрадник повідомив вчителям, що викладання буде проводитись виключно російською мовою та має відповідати стандартам рф. 

Справу розглядатимуть у Чугуївському міському суді Харківської області.


У Куп'янську та Ізюмі виявлено нових колаборантів

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова