Онлайн медіалабораторія для громадянських журналістів. 16–19 травня - Накипіло
Події

Онлайн медіалабораторія для громадянських журналістів. 16–19 травня

  • Роман Даніленков
  • 3 Травня 2022

«Медіагрупа Накипіло» запрошує журналістів на тренінги з безпеки і планування під час війни.

«Хто ми»?

Ще з 2015 року команда медіагрупи Накипіло має тренерський досвід з громадянської журналістики. Наш проєкт розпочинала саме команда медіаактивістів, які поступово трансформувалися у повноцінне конвергентне медіа. З огляду на ситуацію Україні з медіа, коли більшість ЗМІ належала олігархам, політикам або афілійованим особам, саме громадянська журналістика стала ядром інформаційного спротиву. Завдяки стрімкому зростанню технологій, у непрофесійних активістів з'явилася можливість маючи мінімум ресурсів, створювати якісний сучасний контент прямо в полі. На телефоні можна виконувати повний цикл створення контенту: зйомка, монтаж, створення тексту, редактура та дистрибуція.

Освітня програма «Я — Громадянський Журналіст», яку ми проводили за підтримки Академії Deutsche Welle, проіснувала понад п'ять років. За цей час через наші воркшопи, вебінари, медіакемпи, медіалаби та форуми пройшли сотні учасників. Багато хто з них застосовував отримані знання для створення власних проєктів. У 2020 році команда Накипіло перейшла на новий рівень — ми створили Школу Універсальних Редакторів. А у 2021 році запустили проєкт з підтримки журналістики рішень. На той момент ми зрозуміли, що важливіше тренувати журналістів або редакторів-початківців. Наші нові проєкти також стали успішними: високий конкурс на участь та добрі відгуки від студентів. По кожному з цих напрямків у нас були й залишаються амбітні цілі. Ми хочемо та плануємо розвивати ці проєкти та створювати повноцінний освітній центр «Накипіло», як окрему інституцію.

«Чому ми це робимо під час війни?»

24 лютого 2022 року, коли росія розпочала повномасштабну фазу війни, порушуючи всі норми міжнародного права, знову виник попит саме на громадянську журналістику та, особливо — мобільну. Це пов'язано з тим, що з огляду на критичну ситуацію в багатьох регіонах нашої країни, значно ускладнена та місцями взагалі припинено робота традиційних ЗМІ. А коли замовкають класичні медіа — за справу беруться медіаактивісти та громадянські журналісти. Але не лише громадянським журналістам потрібна допомога з освоюванням мобільних технологій. Багато професійних журналістів втратили доступ до знімального обладнання: камер, монтажних комп'ютерів тощо. Саме тому ми вважаємо, що тренінгова програма «Я — Громадянський Журналіст» стає актуальною саме зараз. Безперечно, ця програма буде адаптована під умови воєнного часу. Особлива увага приділятиметься безпеці журналіста: як цифровій, так і фізичній. Традиційними залишаться наші основні принципи: сучасні технології та багато практики.

Тривалість кожного блоку — чотири дні. За можливістю та бажанням учасники зможуть обрати ти тренінги, яки хочуть/можуть відвідати.

Програма: https://bit.ly/3OOAT0C
Реєстрація: https://bit.ly/3MItoGR

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова