Окупанти звинувачують Україну в звірствах у Харківській області: дайджест Infocrime.Харків - Накипіло
Події

Окупанти звинувачують Україну в звірствах у Харківській області: дайджест Infocrime.Харків

Одразу в кількох проросійських пропагандистських пабліках протягом 12–18 вересня зʼявилася інформація про те, що масові жертви в Ізюмі й Купʼянську — справа рук українських військових. Фейки й маніпуляції виявили експерти проєкту Infocrime.Харків.


«Это было более 480 мирных граждан, убитых в результате обстрелов украинскими нацистами. Помимо тех гражданских лиц, нами были обнаружены тела военнослужащих ВСУ. Эти люди были захоронены в одну общую братскую могилу. При этом мы предлагали украинской стороне забрать тела своих погибших военных, но никто с нами на контакт не пошёл», – саме цю цитату самопроголошеного очільника Ізюмського району Харківської області Владіслава Соколова розтиражували тг-канали окупантів. При цьому ця інформація подається як спростування «українського фейка»: 

 

Насправді станом на 20 вересня з місця масового поховання у Харківській області поліцейські вилучили 263 тіла загиблих, у тому числі двох дітей. Загалом у лісі під Ізюмом поховані 450 цивільних. Є одна братська могила українських військових. У частини з ексгумованих тіл виявили сліди катувань, зв’язані руки, кульові отвори, переломи, мінно-вибухові травми.

Натомість пропагандисти запустили чергову «страшилку» про нібито звірства українських військових, посилаючись на так званого голову так званої ВДА Харківської області Віталія Ганчева:


Також пропагандистські тг-канали вирішили звинуватити ЗСУ ще й у мародерстві. Стандартний хід росіян — дзеркалити власні злочини в діях інших.


Проєкт реалізується ГО «Інститут масової інформації» та медіагрупою «Накипіло» і фінансується Фондом Thomson Reuters у межах програми підтримки незалежних ЗМІ в країнах Східного партнерства за підтримки Міністерства закордонних справ і в справах Співдружності націй Великої Британії.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова

X