Нові очільники силового блоку в Україні: хто вони? - Накипіло
Події

Нові очільники силового блоку в Україні: хто вони?

Верховна Рада прийняла рішення про призначення міністром внутрішніх справ Ігоря Клименка, а головою Служби безпеки України — Василя Малюка. 

Клименко виконував обов’язки керівника відомства після смерті Дениса Монастирського, який загинув в авіакатастрофі разом з усім керівництвом МВС. 

Ігорю Клименку 50 років, його кар’єра пов`язана з Харківщиною. Спочатку майбутній голова МВС планував бути військовим. Він закінчив у 1994 Харківській військовий університет, був начальником розрахунку ракетної бригади. У 1998 переходить до МВС, служить психологом, начальником відділення центру практичної психології УМВС у Харківській області, начальником центру практичної психології департаменту кадрового забезпечення Міністерства внутрішніх справ.

У грудні 2001 — березні 2002 року Клименко був працівником Спеціального миротворчого центру при МВС України, служив у складі оперативного взводу спеціального миротворчого підрозділу МВС України у Косові.

З 2011 року Клименко був заступником начальника, а потім і начальником управління інспекції з особового складу Департаменту кадрового забезпечення (ДКО) МВС України. З кінця 2011-го до березня 2014 року Клименко обіймав посаду начальника управління професійної підготовки та освіти ДКО МВС України. Потім він очолив увесь відділ кадрового забезпечення.

З 2015 до 2017 року Клименко також обіймав посаду ДКО, але вже в Нацполіції. У 2018 році він став заступником голови НПУ, а у вересні 2019-го очолив Нацполіцію.

Саме Ігор Клименко в медіа називають ідеологом створення штурмових бригад для захоплення Криму та Донбасу. Передбачається, що до загонів під назвою «Гвардія наступу» увійдуть досвідчені поліцейські, прикордонники, які брали участь у боях у 2014–2015 років, і добровольці. Клименко активно пропагує цей проєкт у ЗМІ.

Василю Малюку 39 років. Він з Житомирщини. У лавах СБУ перебуває з 2001 року. У 2005 році Малюк здобув вищу юридичну освіту в Національній академії Служби безпеки України за спеціальністю «правознавство».

З січня 2020 року перейшов до Центрального управління Служби безпеки України на посаду першого заступника начальника Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ. У березні 2020 року він був призначений першим заступником голови СБУ, у березні 2022-го — першим заступником Голови СБУ, у липні 2022 року призначений тимчасово виконувачем обов’язків Голови Служби безпеки України. Це сталося після того, як Верховна Рада звільнила Івана Баканова з цієї посади. 

Й хоча сам Василь Малюк до свого останнього призначення не був відомий широкому загалу, при ньому служба заслуговувала багато позитивних відгуків через викриття російських шпигунів та коригувальників вогню та завдяки гучній кампанії пошуку російських зв'язків в УПЦ московського патріархату. Саме під час головування Малюка стався вибух на Кримському мості.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова