«Ніяких переговорів з окупантами не було». Подробиці найбільшої евакуації в Харківській області та фоторепортаж - Накипіло
Події

«Ніяких переговорів з окупантами не було». Подробиці найбільшої евакуації в Харківській області та фоторепортаж

  • Вікторія Пліс, Олена Лептуга
  • Андрій Марієнко
  • 31 травня
  • 2029

30 травня відбулася найбільша евакуація з окупованих територій Харківської області. З безпекових причин ми не називаємо конкретні населені пункти. Тоді виїхало 1500 людей. Уся підготовка зайняла приблизно тиждень, розповідає Накипіло головний організатор евакуації Віталій Дмитрюк, представник волонтерської організації Help me Kharkiv. 

«Після того як я дізнався, що є така можливість, то одразу став планувати евакуацію. Через місцеві чати знайшов людей на окупованій території, які змогли там організувати населення, домовились на час та місце, де вони могли вийти. Так званий «коридор» — усе це було на власний ризик», — розповідає Віталій. 

Сам Віталій Дмитрук — харків’янин, з 24 лютого залишився у місті й став допомагати іншим. Його благодійний фонд Help me Kharkiv зараз налічує 52 людини. Це не перша організована їм евакуація. Подібна була з села Руські Тишки, тоді було врятовано близько 70 осіб. 

«Ніяких переговорів з окупантами не було. Була інформація від територіальної громади (ОТГ), що люди можуть вийти у визначеному місці. У нас було близько вісім бусів, паливо для них та для евакуаційних автобусів. Колони не було, дуже швидко вивозили до централізованої безпечної точки. «Червоний хрест» додався в останню мить — вони надали машину для перевезення лежачих. Також вони вивозили вже з безпечної території», — розповідає Віталій Дмитрук. 

За словами Віталія, рятували передусім жінок, дітей та людей похилого віку. Деяких з них уже чекали родичі чи знайомі, інших — направили в санаторії. 

Загалом евакуація стала можливою завдяки спільній роботі волонтерських організацій, військових, СБУ, поліції та органів місцевої влади. Усі учасники евакуації: чеський фонд Helping to leave, Help me Kharkiv, Незламний Харків, Eventroom, D20 Kharkiv, Kharkiv Help, «Червоний хрест», обласна та місцева влада, рятувальники, правоохоронці. 

Ось кадри визволених людей.

Обстріляні швидкі. Як волонтери допомагають медикам у Харківській області. Фоторепортаж

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова

X