«Тижні Жіночої Солідарності» в Харкові: що відвідати - Накипіло
Події

«Тижні Жіночої Солідарності» в Харкові: що відвідати

  • Анна М’ясникова
  • Ігор Лептуга
  • 4 Березня 2021

Соціально-освітній проєкт триватиме протягом березня. Цього року його провідна тема — здоров’я та жіноча тілесність. Вхід на всі заходи безкоштовний, але за попередньою реєстрацією.

Програма «Тижнів» почнеться 8 березня із щорічного Маршу Жіночої Солідарності. Учасники та учасниці пройдуть центром міста від станції метро «Університет» до «Площі Конституції». Збір — о 14:00 біля Палацу дитячої та юнацької творчісті на майдані Свободи. 

Наприкінці ходи планується вільний мікрофон: учасниці та учасники зможуть за бажанням висловитися на підтримку гендерної рівності, щодо можливостей жінок в Україні та проблем, з якими вони стикаються в Харкові. Для цього потрібно підготувати тези та звернутися до організаторок під час заходу.

Засновниці проєкту закликають утриматися від провокацій людей, які не підтримують ідеї заходу. 

DSC 5237

«Марш є жіночою ініціативою Харкова, навіть не двох-трьох громадських організацій. Зберуться соціально активні жінки та чоловіки на підтримку ідеї гендерної рівності. Тому хочу закликати всіх не порушувати законодавство України», — підкреслює Анна Шаригіна, віцепрезидентка ГО «Харківське Жіноче Об'єднання „Сфера“».

Напередодні Маршу, 6 березня, із 16:00 усі бажаючі зможуть відвідати майстерню, де можна створити плакати для Маршу. Майстерню організують у приміщенні «ПрайдХабу» (провулок Подільській, 9).

Також у програмі — серія дискусій та зустрічей. На 11 березня запланована розмова про положення жінки в театрі. 

DSC 5241

«Ми будемо говорити про сучасний український театр: як класична установа може співпрацювати з різними групами людей, що таке інклюзивний театр, чи може стати жінка творчинею або має бути виключно музою, а також про те, які ролі відіграє жінка на сцені сучасного театру», — розкриває план заходу Дар’я Нагаївська, менеджерка проєктів ХГНО «Сучасна жінка».

13 березня відбудеться захід «(не)Ідеальна мати. Зустріч мам». Учасниці та учасники поговорять про вимоги, які вибудовує суспільство щодо материнства, про конструктивні та деструктивні емоції, які переживають матері, а також про те, як зберегти ментальне здоров’я: власне та членів родини.

Ще одна бесіда призначена на 19 березня. Її тема — «Вебкам: робота, експлуатація, насильство? Практичні поради про digital-безпеку жінок».

«Останнім часом багато жінок були змушені залишитися вдома та звернутися до онлайн-роботи або пошуку заробітку в мережі. Ця сфера не є добре врегульованою в Україні, тож жінки стикаються з тим, що їх залучають до проституції або надання сексуальних послуг в інтернеті», — описує проблему Анна Шаригіна.

25 березня мешканці та гості Харкова зможуть відвідати показ реклами, дружньої до жінок. Організаторки проєкту зазначають: мета зустрічі — не просто засудити сексистську рекламу, а представити альтернативні бачення зображення жінок.

«Тижні Жіночої Солідарності» завершаться 30 березня бізнес-дискусією про становище жінок у корпоративному секторі та про те, як коліжанки можуть підтримувати одна одну і як можуть це робити чоловіки-колеги. 

«Торік ми розробили рекомендації для компаній: як вони можуть бути дружніми до різних груп людей, у тому числі до жінок та людей, що мають дітей. Ми хочемо поділитися цими порадами та розказати про кейси компаній, які вже давно впроваджують міжнародні практики та є лідерами в Україні», — додає Дар’я Нагаївська.

DSC 5230

Усі заходи відбуватимуться офлайн. Кількість місць обмежена у зв’язку з карантинними обставинами. Аби потрапити на будь-який захід, потрібно заповнити форму реєстрації. Організаторки надішлють лист-запрошення із зазначеним місцем проведення та детальні інструкції.

Більше інформації щодо програми дивіться за посиланням

Паралельно в рамках «Тижнів» проходитимуть заходи у Центрі гендерної культури. Серед них — інтерактив «Гендерний вимір українського гімну» 10 березня та фотосалон «Олімпії де Гуж» 20 березня.

DSC 5245

«Фотосалон проводиться вже втретє. Учасниці івенту зможуть перевтілитися в образи видатних жінок в історії, які боролися за права або були дотичні до сфер діяльності, які є знаковими для усвідомлення ролі жінки в контексті історії, культури», — розкриває ідею Дарія Велигодська, комунікаційна менеджерка Центру гендерної культури.

Детальніше — на сайті Центру.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова