«Не тільки не придатний, але й небезпечний для проживання»: Офіс Омбудсмана про стан модульного містечка у Харкові - Накипіло
Події

«Не тільки не придатний, але й небезпечний для проживання»: Офіс Омбудсмана про стан модульного містечка у Харкові

  • Анна М’ясникова
  • Офіс Омбудсмана
  • 23 Жовтня 2021

Монітори Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини перевірили умови проживання переселенців у модульному містечку на проспекту Льва Ландау.

Воно було відкрито у Харкові в січні 2015 року за підтримки уряду Німеччини. Строк експлуатації приміщень закінчився у 2017 році. За даними моніторингу, на сьогодні там мешкають 175 людей, з них 75 дітей, 26 людей з інвалідністю (в тому числі шість дітей з інвалідністю). Люди живуть у дев'яти з десятьох одноповерхових приміщень квартирного типу та в одному з трьох гуртожитків, інші — в аварійному стані.

«Стан приміщень, в яких мешкають ВПО, не тільки не придатний, але й небезпечний для проживання. У приміщеннях відсутня вентиляція, у зв’язку з чим утворюється конденсат і задуха. Вхідні групи до приміщень, де проживають особи з обмеженням руху, не обладнані пандусами та поручнями. Туалетні кімнати та кухонні приміщення також не прилаштовані для осіб на візках та милицях», — зазначається у звіті.

Під час спілкування з перевіряльниками мешканці містечка не скаржились на умови. В офісі зазначили, що до органу місцевого самоврядування направлять рекомендації щодо усунення недоліків.

Модульный городок. Станет ли временное постоянным?

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова