Надмірні обмеження роботи журналістів в Україні неприпустимі — заява - Накипіло
Події

Надмірні обмеження роботи журналістів в Україні неприпустимі — заява

  • ІМІ
  • 21 Березня

Учасники Медіаруху, українські та іноземні журналісти заявляють про неприпустимість нових надмірних обмежень роботи медіа під час дії воєнного стану. «Зонування» в тому вигляді, як його запроваджено оперативно-стратегічними угрупованнями військ, фактично унеможливлює роботу журналістів не тільки вздовж усієї лінії фронту, а й у мирних населених пунктах.

Принцип зонування передбачає: «червону зону», де роботу журналістів заборонено взагалі, «жовту», де робота журналістів можлива лише в супроводі пресофіцера, і «зелену», де журналісти працюють без обмежень.

На жаль, за попередньою інформацією, до «червоної зони» потрапила вся лінія фронту, а також деокуповані населені пункти. Нагадаємо, що навіть під час контрнаступів улітку та восени від медіа було закрито лише окремі ділянки, де тривали активні операції, а не весь фронт узагалі. 

До так званої "жовтої зони" вже потрапили численні мирні населені пункти, де працюють місцеві медіа та регіональні журналісти, а також обласні центри Херсон і Миколаїв. У ЗСУ немає достатньої кількості пресофіцерів, щоб супроводжувати в «жовтих зонах» узагалі всіх журналістів і всі знімальні групи, включно з регіональними, які часто не мають на меті висвітлення діяльності Сил Оборони України або не потребують доступу на військові обʼєкти. 

Водночас медійникам не повідомили логічних причин заборони роботи засобів масової інформації. 

Попереджаємо про неприпустимість занадто жорстких обмежень роботи журналістів і закликаємо негайно нормалізувати ситуацію з доступом до висвітлення бойових дій і їхніх наслідків. 

Робота медіа та журналістів є особливо важливою зараз, коли увага світової спільноти до України поступово згасає. Необачні кроки з впровадження «зонування» чи інших обмежень і нехтування принципами демократії та свободи слова справлять негативний вплив на імідж і підтримку України у світі, адже ці зміни вдарять і по українських, і по іноземних журналістах, які ризикують своїм життям, щоб розповідати українцям і світу про російську агресію та її жахливі наслідки.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова