«На наших концентраторах немає вакцинованих», — волонтери про ситуацію з COVID-19 у Харківській області - Накипіло
Події

«На наших концентраторах немає вакцинованих», — волонтери про ситуацію з COVID-19 у Харківській області

Харківські волонтери розповіли про ситуацію з поширенням хвороби в регіоні.

«Ми допомагаємо людям, хворим на короновірус, за допомогою кисневих концентраторів, які закупили волонтери. У нас наразі 18 концентраторів — усі зайняті. На наших концентраторах немає й не було жодного вакцинованого хворого», — каже волонтер Юлія Смагіна.

DSC 7378

Волонтери не намагаються замінити лікарів. Перед тим, як надати концентратори в користування, обов'язково з'ясовують, чи є у хворого лікар, який буде супроводжувати.

У чому основні проблеми 

«Проблема, яку бачу я, — загравання з електоратом. У Харкові ніби немає коронавірусу: в телевізорі відкривають парки, проводять зустрічі з виборцями. Ніхто не говорить про вакцинацію та проблеми в лікарнях», — обурюється волонтер Максим Зеленський.

Сімейні лікарі не дають направлення на ПЛР-тести при прояві перших незначних симптомів, призначаючи лікування без проведення аналізів. Через це втрачаються важливі декілька днів лікування саме штаму «Дельта».

«У нас ніхто не обмежував карантинні заходи. Весь час масові гуляння: “Октоберфести”, відкриваються парки, дитячі майданчики. Люди можуть заразитися навіть на свіжому повітрі. Потім вони приходять додому та інфікують людей з групи ризику», — каже Смагіна.

Також у лікарнях не вистачає персоналу. Лікарі фізично не встигають опікуватися усіма хворими.

Про кисневі концентратори для лікування вдома

26 травня 2021 року заступник голови ХОДА Михайло Черняк повідомив, що Харківська область закупила понад 1 300 кисневих концентраторів для лікування вдома.

900 концентраторів залишили в Харкові, а ще понад 400 передали в медзаклади Харківської області.

«В області їх реально видавали, а в Харкові почали видавати тільки нещодавно. Спочатку в них не було документів, які регламентують використання концентраторів», — каже Юлія Смагіна.

DSC 7380

Максим Зеленський додав, що проблема невидачі цих концентраторів в тому, що відповідальними за них зробили сімейних лікарів. Один концентратор коштує 35 000 гривень — лікарі бояться їх комусь передавати.

Що волонтери пропонують місцевій владі

«“Червону” зону було б краще зробити ще три тижні тому, зараз це вже конвульсії. Я працюю в аптеці та бачу, скільки хворих з “ковідним списком” проходить через нас», — каже Тетяна Іванченко.

DSC 7384

Максим Зеленський пропонує запустити колцентр для хворих на коронавірус, щоби люди могли консультуватися на ранніх етапах захворювання. Саме своєчасне та правильне лікування рятує від тяжкого перебігу хвороби, упевнені волонтери.

Крім цього, вони закликали міську владу спрямовувати кошти на протидію хворобі, а не на відкриття нових парківвідкривати нові парки.

«Торік ми разом з підприємцями за один мільйон гривень провели кисневу трасу на 100 місць. Новий парк “Фантазія” — це 8 000 місць із потоковим киснем», — зазначив Максим Зеленський.  

Також волонтери пропонують проводити активну інформаційну кампанію щодо вакцинації та збільшити темпи імунізації груп ризику.

В харьковских больницах заняты 75% мест для больных COVID-19

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова