На Харківщині зруйновано чи пошкоджено 36 пам'яток культури. Що будуть відновлювати? - Накипіло
Події

На Харківщині зруйновано чи пошкоджено 36 пам'яток культури. Що будуть відновлювати?

  • Марина Ніколаєва, Анна М’ясникова
  • Анна М’ясникова
  • 29 Березня 2023

У міністерстві обіцяють, що все. У пріоритеті — музей Григорія Сковороди в Золочівській ОТГ. Він був зруйнований прямим ракетним ударом навесні 2022 року. Лише дивом напередодні вдалося вивезти головні експонати. 

DSCF0035

На відновлення музею гроші обіцяють надати ЮНЕСКО та міжнародні фонди. Про це під час свого візиту на Харківщину повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. До відновлення інших об'єктів також залучають міжнародні фонди. Понад те, чиновники обіцяють надати гроші з бюджету. 

«Ми на уряді минулого тижня домовилися про окремий рядок щодо закладів культури та пам'яток, які були знищені. Я не хотів би бігти поперед батька в пекло, але культурі буде приділятися окрема увага: не лише лікарням і школам, а саме культурі, яка є нашим символом боротьбі за ідентичність, це факт», — зазначив Ткаченко.

Tkachenko

Наразі перед владою стоїть завдання не лише відновити зруйноване, а й організувати роботу закладів культури, які збереженні: театрів, музеїв, бібліотек. Для цього оговорили фінансування, поповнення фондів харківських бібліотек, організацію бомбосховищ. Зокрема в Академії дизайну, аби виш міг працювати.

На деокупованих територіях Харківщини влада сприяла друку місцевих газет, трансляціям українського радіо. Відновлюється доступ до телебачення. У планах — організувати культурний десант українських артистів там, де дозволить безпекова ситуація.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова