«Мирне небо побачиш тільки на минному полі»: куп’янчанин розповів, як росіяни катували місцевих - Накипіло
Події

«Мирне небо побачиш тільки на минному полі»: куп’янчанин розповів, як росіяни катували місцевих

«З цієї кімнати завжди було дуже багато криків, бо тут всіх спочатку допитували», — каже чоловік співробітникам СБУ. Він показує приміщення, яке росіяни перетворили на місце допитів, знущань та утримання цивільних мешканців Куп'янська. 

photo 2022 09 17 15 41 12

«Мене на першому допиті хвилин 40 били струмом, стріляли в мене чи то з пневматики, чи то з газового, не знаю — я в мішку був… Били битами чи залізними трубами», — розповідає потерпілий.

Катували всіх, хто потрапляв до їхнього «кабінету». Випалювали паяльником хрести на тілі, вибивали з людей імена та адреси учасників АТО, бійців тероборони та просто тих, хто має проукраїнську позицію. Погрожували стратою на мінному полі та розправою над родинами, які перебували під окупацією. 

«Погрожували. “Мирне небо побачиш тільки на мінному полі”. Фсбшники зачиняли в кабінеті та робили, що хотіли. Коли було боляче — попадало битою також і за те, що боляче, і ти кричиш», — зізнається чоловік. 

Ув’язнених утримували по вісім людей у камерах, що розраховані максимум на двох.

photo 2022 09 17 14 39 28

Служба безпеки України наразі працює над тим, аби ідентифікувати всіх причетних до цих страшних злочинів та притягти кожного до відповідальності в міжнародних судах. 

«Такі дії російсько-окупаційних військ підпадають під ознаки катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання. Про це чітко вказано в Конвенції ООН проти катувань 1984 року, учасником якої, до речі, є і російська федерація», — зазначили у СБУ.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова