Музична підтримка: канадський піаніст Даріус Мажинтас вихонав в Ізюмі твори українського композитора. Фоторепортаж з міста - Накипіло
Фото

Музична підтримка: канадський піаніст Даріус Мажинтас вихонав в Ізюмі твори українського композитора. Фоторепортаж з міста

  • Анна М’ясникова
  • Андрій Марієнко
  • 14 Грудня 2022

Видатний піаніст, віце-президент та художній керівник канадського фонду Looking at the Stars у Євросоюзі Даріус Мажинтас побував у Ізюмі та виступив на горі Кремінець. Митець виконав твори українського композитора Валентина Сильвестрова з циклу «Наївна музика»

«З початком війни я став більше цікавитися саме українською культурою, так відкрив для себе Сильвестрова. В його музиці — вся Україна, її природа та люди», — цитує піаніста «Суспільне».

За словами співорганізаторки події Ярини Ясиневич, виступ організували, щоби привернути увагу до культурних втрат, яких зазнає світова спадщина внаслідок повномасштабного вторгнення рф.

«Ми демонструємо, наскільки нищівна війна ведеться проти українського народу і нашої культури», — повідомила зазначила вона.

Ізюм був в окупації з 2 квітня, його звільнили у вересні. Місто зруйновано приблизно на 70-80%, зазначав у вересні в етері телемарафону радник міністра внутрішніх справ України Вадим Денисенко.

Як виглядають деякі будівлі.

Станом на 12 грудня Міжнародна організація ЮНЕСКО підтвердила, що в Україні з 24 лютого були пошкоджені 227 об’єктів культурної спадщини. З них 54 — у Харківській області ті вісім — в Ізюмі.

У жовтні Міністерство культури та інформполітики повідомляло, що, за їхніми даними, загалом 540 об‘єктів культурної спадщини, культурних інституцій та релігійних споруд пошкоджені або зруйновані.

Вовчанськ: як живе звільнене місто на кордоні з рф

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо