Можливий повторний наступ на Київ, мобілізація в Україні та звільнення Криму: головне з інтерв'ю Валерія Залужного - Накипіло
Події

Можливий повторний наступ на Київ, мобілізація в Україні та звільнення Криму: головне з інтерв'ю Валерія Залужного

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний повідомив, що російські окупанти готують приблизно 200 тисяч нових солдатів. Він не сумнівається, що вони знову можуть піти на Київ.

Про це він заявив в інтерв’ю The Economist.

«Російська мобілізація спрацювала. Це неправда, що їхні проблеми настільки жахливі, що ці люди не будуть воювати. Вони будуть воювати. Цар каже їм іти воювати, і вони йдуть воювати. Я вивчав історію двох чеченських воєн: все було так само. Можливо, вони не так добре оснащені, але вони все одно становлять для нас проблему. За нашими оцінками, у них є резерв в 1,2–1,5 мільйона осіб… Росіяни готують близько 200 тисяч нових солдатів. Я не сумніваюся, що вони спробують знову піти на Київ», — зазначив він.

Відомо, що рф стягує людей і зброю для нового наступу.

Ілюстративне фото

Зокрема вже в січні, але швидше за все навесні, країна-агресор може розпочати великий наступ з Донбасу на сході, з півдня або навіть з білорусі. російські війська будуть прагнути відтіснити українські сили та навіть можуть здійснити другу спробу взяти Київ.

У виданні повідомляється, що генерал Залужний разом із президентом України Володимиром Зеленським та командувачем Сухопутних військ генералом Олександром Сирським попередили про критичні кілька місяців попереду.

Головнокомандувач ЗСУ впевнений, що росіяни, як і під час Другої світової війни, десь за Уралом готують нові ресурси.

«Боєприпаси готуються, не дуже хороші, але все ж таки. Це не будуть ті ресурси, які могли би бути за два роки перемир’я. Це буде паршиво, і бойовий потенціал буде дуже і дуже низьким, навіть якщо він набере ще мільйон людей в армію, аби кидатися трупами, як це робив Жуков (радянський воєначальник часів Другої світової війни). Це все одно не принесе бажаного результату», — запевнив Залужний.

Ілюстративне фото/Офіс президента

Він упевнений, що може перемогти ворога.

«Але мені потрібні ресурси. Мені потрібно 300 танків, 600–700 БМП, 500 гаубиць. Тоді, я вважаю, абсолютно реально вийти на рубежі 23 лютого», — зазначив Залужний.

Також він додав, що мобілізація в Україні проводиться в тому вигляді, в якому вона є зараз.

«У нас достатньо людей, і я чітко бачу, що я маю. Я маю достатньо. Мені не потрібно ще сотні тисяч. Нам потрібні танки, нам потрібні бронетранспортери, нам потрібні БМП. І нам потрібні боєприпаси…», — наголосив Головнокомандувач.

Крім того, ЗСУ готуються до нової великої операції.

«Вона вже на підході, але ви її ще не бачите», — додав Залужний.

Ілюстративне фото

Також він розповів про те, як ЗСУ можуть звільнити Крим.

«Для того, щоб вийти до кордонів Криму, ЗСУ необхідно подолати відстань у 84 км до Мелітополя. Цього буде достатньо, оскільки звільнення Мелітополя дасть Україні повний вогневий контроль сухопутного коридору до АРК, тож ЗСУ з Мелітополя зможуть вести вогонь по Кримському перешийку з тих же HIMARS», — запевнив він.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова