МОЗ офіційно визнає: в Україні — новий спалах COVID-19 - Накипіло
Події

МОЗ офіційно визнає: в Україні — новий спалах COVID-19

Про це заявив міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко. За його словами, епіцентр чергового спалаху коронавірусу знаходиться в західному регіоні.

Так, за добу 19 січня в Україні зафіксовано 18 479 випадків захворювання на COVID-19. Це на 6 000 випадків быльше, ніж напередодні.

Найбільш серйозна ситуація склалася на Івано-Франківщині: там 2 777 підтверджених випадків за добу. Значний приріст захворювань на коронавірусну інфекцію фіксується також у Львівській (1 440), Тернопільській (1 145) та Чернівецькій (1 137) областях.

Втім, у МОЗ заспокоюють: країна готова до спалаху.

«Це очікувана та прогнозована ситуація. Зараз висхідна динаміка спостерігається майже у всьому світі, тож ми готові оперативно реагувати», — зауважив міністр.

Станом на 20 січня зайнятість ліжок із киснем по країні — 24 %, тобто 3 із 4 ліжок є вільними. Найбільша завантаженість фіксується в Івано-Франківській області — 45 % ліжок з киснем там наразі зайняті.

«Ми провели перемовини з 23 ліцензованими виробниками медичного кисню та маємо підтвердження швидкого постачання кисню в лікарні у разі стрімкого зростання потреби. Для цього підприємства формують резерви у сховищах», — додав Віктор Ляшко.

Міністерство охорони здоровʼя направило державній комісії з надзвичайних ситуацій подання щодо запровадження «червоної» зони в Івано-Франківській області, адже там перевищені три показники: коефіцієнти нових випадків, рівня та динаміки госпіталізації.

Наразі на «помаранчевому» рівні епіднебезпеки знаходяться сім областей України: Житомирська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Сумська, Тернопільська та Чернівецька області.

Нагадаємо, що вакцинація базовим курсом щеплень та бустерною дозою — найкращий захист, який може врятувати життя вам та вашим близьким.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова