Менші обсяги виробництва та скорочення працівників: очікування бізнесу на рік - Накипіло
Події

Менші обсяги виробництва та скорочення працівників: очікування бізнесу на рік

  • Анна М’ясникова
  • Ігор Лептуга
  • 15 Липня 2022

У наступні 12 місяців керівники українських підприємств очікують скорочення працівників та зменшення обсягів виробництва товарів і послуг.

Такі результати опитування підприємців від Національного банку за II квартал 2022 року. З 3 травня по 1 червня НБУ опитав 592 підприємців з 21 регіону України. За результатами дослідження, 36% опитаних керівників вважають, що кількість працівників зменшиться, 56,9% – що не зміниться, 7,0% – що збільшиться. Найпесимістичніші оцінки в підприємств будівництва та добувної промисловості.

73

Підвищення зарплат працівників планують 32,4% керівників. Утім 52,7% опитаних впевнені, що витрати на оплату праці робітникам не зміняться, 14,9% респондентів вказали, що вони зменшаться.

Крім того, погіршилися розрахунки бізнесу щодо курсу гривні. 52% респондентів уважають, що обмінний курс перевищить 36 гривень за долар. Середнє значення обмінного курсу, яке очікують керівники підприємств за 12 місяців,  становить 36,06 гривень за долар (у попередньому кварталі очікування були на рівні 29,35 гривень).

На думку більшості підприємців (93,2% опитаних), воєнні дії — найвагоміший чинник збільшення інфляції. У другому кварталі року очікувана річна інфляція становила 21,5% (у попередньому кварталі — 9,5%). У тому, що інфляція в наступні 12 місяців перевищить 20% впевнені майже 59% респондентів.

74

Від приготування їжі до забивання вікон: пекельне волонтерство в Харкові

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова