Мене та моїх рідних «евакуюють» до росії. Як потрапити додому чи в безпечне місце? - Накипіло
Події

Мене та моїх рідних «евакуюють» до росії. Як потрапити додому чи в безпечне місце?

  • Віктор Пічугін
  • 4 Квітня 2022

Так, а що поганого в евакуації в росію?

Те, що відбувається — не евакуація, а депортація українців. Наприклад, 26 березня з окупованих територій Донецької та Луганської областей вивезли майже 20 тисяч мирних жителів, зокрема 3 300 дітей. Лише з Маріуполя окупанти вивезли понад 98 тисяч осіб.

За словами української омбудсменки Людмили Денисової, спочатку депортованих українців відвозять до фільтраційних таборів на тимчасово окупованих територіях, а потім переправляють до Таганрога. Звідти депортовані потягами їдуть до Омської, Томської областей, до Пермського краю та Сахаліну.

Денисова додає, що за деякий час зв’язок з примусово виселеними українцями обривається, а їм надають посвідку, що вони два роки не можуть виїхати з території російської федерації додому.

У моєму місті говорять про евакуацію, куди — не кажуть. Що робити?

Намагайтесь уникнути «евакуації», не сідайте в «евакуаційні» автобуси, про які не повідомляла українська влада. Завантажте на мобільний і кудись у хмару сканкопії українського паспорту та інших документів, що посвідчують особу. Якщо у вас ще не встановлена «Дія» — встановіть її та підвантажте туди копії українських документів.

Запасіться готівкою, перевірте всі месенджери, соцмережі та фотогалерею на телефоні. Приховайте або видаліть усе, що окупанти можуть видати за вашу «співпрацю з неонацистами».

Мене та рідних «евакуювали» до росії. Як повернутися в Україну?

Не сідайте на жодні потяги, які «пропонують» окупанти. Знайдіть доступ до Інтернету та пропрацюйте маршрут виїзду з рф до інших країн.

Якщо у вас немає документів чи виникають інші складнощі під час повернення додому після насильницької депортації — терміново зв’яжіться з дипломатичними установами України, які є у переліку нижче.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова