Мамай єднає Україну

Відомо, що раніше у кожній українській хаті поряд з іконами було зображення козака Мамая, який уособлював волелюбність та гідність нашого народу. Наталія Буланова – директор Музею історії міста Кам’янське на Дніпропетровщині разом з Орестом Скопом, заслуженим художником України зі Львова, вирішили створити Музей Козака Мамая. І вже десять років поспіль митці з різних куточків нашої держави створюють своїх Мамаїв для майбутньої експозиції. Разом з музикантами, акторами, літераторами, діячами культури вони збираються на Мамай-fest до Кам’янського, де відбуваються науково-практичні конференції, виставки, концерти, презентації, які присвячені відродженню етнокультурних традицій України.
Цього року Мамай-fest, що проходив з 2-го по 4-те червня, об’єднав рекордну кількість учасників. Вперше на ньому була представлена харківська «сторінка». Вона складалась з презентації фільму лауреатки премії ООН в галузі телебачення Тетяни Бабіної «Світ українського козацтва», присвяченого легендарному отаману Івану Сірку, а також концерту Миколи Моха — відомого актора, лідера волонтерського руху волонтерського руху, та Людмили Авдимирець – співачки, вокалістки, лауреатки премії Гната Хоткевича в Європі і Канаді.
Мамай-fest завжди стає для кожного учасника та гостя справжнім відкриттям у галузі історії, духовності та культурних традицій України. Презентація проекту Олега та Наталії Кіналь «Князі Галицько-Острозькі – будівничі держави» з Тернополя продемонструвала величні здобутки наших шляхетних предків, факти про які зберіглися в архівах Відня, Парижа, Мюнхена ( а на території України їх було знищено російською владою). Темі повернення справжньої історії присвячує свої книги Володимир Білинський, який представив на фестивалі нове видання з серії «Країна Моксель». Літературознавець Микола Зубков познайомив всіх з загадками забороненого «Кобзаря» Тараса Шевченка. А блискучий виконавець козацьких пісень та кантів Тарас Компаніченко, який виступає у Кам’янському вже десять років поспіль і є своєрідним талісманом Мамай-fest, цього разу представив свої нові твори. Треба зазначити, що завдяки у тому числі й зусиллям Тараса, українські народні пісні було визнано скарбами культури людства, і тепер вони охороняються ЮНЕСКО! Під час фестивалю проходило багато майстер-класів. Кожний охочий міг долучитись до створення ляльок-мотанок, витинанок, петриківських розписів. Відбулась творча зустріч з письменницею Галиною Пагутяк, лауреатом Національної премії ім. Тараса Шевченка. На всіх майданчиках фестивалю виступали українські поети, кобзарі, співаки. Всіх підкорив виступ ансамблю побутового танцю «Оксамит» з Запоріжжя. Крім виставки «Мамай – дух степу та волі», до якої увійшли твори художників з різних куточків України, які стануть експонатами майбутнього Музею Мамая, свою персональну експозицію «Борітеся – поборите» представив герой Революції гідності, відомий художник Віктор Цапко. Окремий день Мамай-fest було присвячено творчості дітей. Їхні малюнки брали участь у конкурсі «Козак Мамай та його пісня», і найкращі отримали призи. У кінозалі демонструвалися дитячі фільми. Юні актори представили свої концертні етнічні твори.
За ініціативи організатора фестивалю Наталії Буланової відбулася церемонія погашення поштової марки на честь 10-річчя Мамай-fest. Тож, всі учасники цієї унікальної події мають тепер символічну згадку про неї!

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

ещё по теме:

«Украинская музыка сегодня — это большой и стремительно расширяющийся мир», — Маноцков

PLAN B: как собрать самую креативную молодежь со всей Украины

Писатели построят мост из бумаги между Германией и Украиной

Аудиоподкаст «Накипь Тимошенко». Неделя с 16 по 23 сентября

Джемы, круги, батлы: в Харькове пройдут соревнования по брейк-дансу

опубликовано

15 июня 2017

просмотров

365

поделиться

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: