«Хто з вас не погоджується, що це — тероризм?», — Зеленський виступив під час засідання Ради Безпеки ООН - Накипіло
Події

«Хто з вас не погоджується, що це — тероризм?», — Зеленський виступив під час засідання Ради Безпеки ООН

Виступ Володимира Зеленського на засіданні Ради Безпеки ООН, скликаному на прохання України після російського удару по Кременчуку.


Дослівно, про що говорив президент:

photo 2022 06 29 00 59 19

«Погляньте лише на події кількох днів зі 125 повномасштабного вторгнення росії проти нашої держави:

Субота, 25 червня: 62 російські ракети ударили по наших містах. 

Неділя, 26 червня: ще 10 ракет. Зокрема, одна з них — по житловому комплексу столиці нашої держави. Три поверхи звичайного будинку було зруйновано. Інша ракета розірвалась у дворі звичайного дитячого садочка. 

Понеділок, 27 червня: ракетний удар по Кременчуку. Той, хто здійснив цей удар не міг не знати, що направляє цю ракету по звичайному торговельному центру. Станом на цю годину відомо про загибель 18 людей. Але це число може, на жаль, збільшитись. Ще понад 50 людей поранено. Ще десятки — у списку зниклих безвісти. Знайдено сім фрагментів тіл. Відірвані кінцівки вибухом. І якщо російська держава стверджує, що ці жертви, нібито, не від її ракетного удару — я зараз пропоную Організації Об’єднаних Націй направити представника Генерального секретаря, або Повноважну комісію на місце цього теракту в Кременчук, щоб ООН мала самостійну можливість дізнатись всю інформацію і побачити, що це дійсно російський ракетний удар.


Вчора ж російська армія вдарила з реактивної артилерії ще й по черзі людей, які стояли за водою. Це було в Лисичанску. Звичайні люди, мирні. Ніхто з них не був військовим. Просто черга за водою. Вісім людей вбиті, серед них — 15-річний хлопець, звали його Данило. А найстаршому серед загиблих було 68 років. І я хочу, щоб ви почули зараз імена чотирьох жінок вбитих цим ударом: Вікторія, Ірина, Олена, Людмила.

Майже щоденних жорстоких ударів зазнає Харків. Тільки за вчора — 9 загиблих. 29 поранених, серед них — п’ятеро дітей. Я хочу, щоб ви знали їхні імена: Гліб, йому 12 років. Олег, йому 8 років. Михайло, йому 11 років. Григорій, йому — 9. Артем — 10 років. Це був російський артилерійський удар по звичайних житлових будинках.

Сьогодні о п’ятій годині ранку російська армія ударила ще по Миколаєву і по місту Очаків. В Очакові — троє людей вбито. Дівчинка, 6 років. Її звали Єва. Чоловік на ім’я Магамед, йому було 76 років. І жінка Галина, їй було 50 років. Серед поранених — дитина. Хлопчик, йому всього три місяці. Він народився вже після початку повномасштабного російського вторгнення. Звати його Володимир і його стан дуже тяжкий, він в реанімації.

Дві ракети по місту Слов’янськ. Це на багатостраждальному Донбасі, над яким росія знущається з 2014 року. 

Буквально за декілька годин до мого звернення до Ради Безпеки ООН дві ракети вдарили по Одеській області. Удару також зазнало місто Дніпро і одна з цих ракет знищила станцію техобслуговування автомобілів. Не якусь там військову станцію. Звичайний автосервіс. У мене запитання до вас, пані та панове. Хто з вас не погоджується, що це — тероризм? 

Якби в будь-якій частині світу будь-яка організація ось так само як росія вбиває українців, вбивала би будь-яких мирних людей — це точно було би визнано тероризмом. Така організація стала би ворогом для усього людства, а отже — те, що карається на рівні конкретних злочинців не має залишитись безкарним і на рівні держави, яка стала терористом. Щоденні терористичні акти, без вихідних. Щоденно. Вони працюють терористами.

Хоча росія порушує фундаментальні принципи ООН і Міжнародного правопорядку — вона досі не притягнута до відповідальності саме на глобальному рівні. Вона досі залишається в структурах ООН і навіть користується привілеями крісла, яке займає. Крісла постійного члену Ради Безпеки ООН, яке росія займає лише через недалекоглядність політиків часів завершення Холодної війни.

Я закликаю вас позбавити делегацію держави терориста повноважень Генеральної асамблеї ООН. Це справедливо.

Розділ статуту ООН дозволяє створити спеціальний Міжнародний трибунал для розслідування дій російських окупантів на українській землі. Слово «геноцид» неодноразово звучало і ви всі бачили, що наробили російські окупанти у нашому місті Буча. Ви всі можете отримати інформацію про те, скільки братських могил утворилося навколо міста Маріуполь після того, як російська армія його знищила.

Потрібно діяти негайно і зробити все, щоб росія припинила вбивати дітей, людей. Всіх.

Багато націй чули вже погрози від російських посадовців і державних пропагандистів.

Статут ООН дає всі важелі, щоб вплинути на будь-якого порушника правил організації. Я закликаю вас скористатися цими важелями. Обов’язково створити трибунал для розслідування усього, що наробили російські військові проти українців. І обов'язково треба на рівні ООН дати визначення поняттю «державний тероризм». Усі дії росії повинні отримати юридичну оцінку».  

Наприкінці виступу Рада Безпеки ООН разом з президентом України вшанували хвилиною мовчання пам’ять про загиблих українців, внаслідок збройної агресії рф.

photo 2022 06 29 01 00 07

Як виглядають обстріляні росіянами школи у Харкові. Фоторепортаж

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова