Харківський театр російської драми хоче дерусифікуватися та деімперіалізуватися  - Накипіло
Події

Харківський театр російської драми хоче дерусифікуватися та деімперіалізуватися 

Колектив Харківського театру імені Пушкіна звернувся до обласної ради щодо перейменування закладу. Це пов’язано з повномасштабним вторгненням росії на територію нашої держави.


Згідно з інформацією, яку надала Харківська облрада, відтепер вони хочуть називатися «Харківський академічний драматичний театр».

Театр заснували 17 листопада 1933 року постановою наркомату освіти урср як державний театр, завданням якого була «пропаганда реалістичного мистецтва, утвердження методу сценічної правди та глибокого психологізму». За всі роки існування митці театру створили всього дві п’єси українською. Обидві — у постановці режисерки Ольги Туруті-Прасолової. Торік з малої сцени зазвучала «Лісова Пісня» Лесі Українки, через рік — «Украдене щастя» Івана Франка. 

В репертуарі театру є вистава за «Онєгіним» Пушкіна, а також «Пушкін. Плем’я» за біографією російського поета. Також у театрі можна було побачити постановки за творами Чехова, Лермонтова, Булгакова. 

Під час засідання постійної комісії з питань молодіжної політики, культури, спорту та туризму Харківської обласної ради депутати розглянули проєкт рішення про перейменування закладу. Залишилося, щоби за це проголосували депутати на сесії. 

Нагадаємо, що голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко підписала розпорядження від 15 червня 2022 року про скликання чергової XII сесії. Пленарне засідання відбудеться в режимі відеоконференції. Інформацію про дату та час проведення сесії не розголошують.

«Після перемоги я три дні буду плакати від радості і горя», — Ольга Турутя-Прасолова

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова