Харківська область — четверта в Україні за кількістю зруйнованих релігійних споруд внаслідок війни - Накипіло
Події

Харківська область — четверта в Україні за кількістю зруйнованих релігійних споруд внаслідок війни

25 релігійних споруд зруйновано в регіоні з початку повномасштабного нападу росії.

Понад половина з них належать християнським спільнотам. Такі дані наводить Держслужба з етнополітики та свободи совісті.

Найбільше (16) зруйновано будівель Православній Церкві України, яка до 27 травня 2022 року входила до складу Російської Православної Церкви, але мала значний ступінь автономії.

По три зруйнованих будівлі належить Римсько-католицькій церкві та представникам юдаїзму.  По одній — Православній церкві України, Протестантській церкві та ісламській спільноті.

Загалом протягом 24 лютого — 23 липня щонайменше 183 релігійних споруд у щонайменше 14 областях України були частково або вщент зруйновані внаслідок обстрілів російської армії: церкви, мечеті, синагоги, освітні та адміністративні будівлі релігійних спільнот України.

Найбільше — у Донецькій (45), Луганській (40) та Київській (34) областях.

Перелік зруйнованих релігійних споруд

Держслужба закликає надсилати інформацію (зокрема світлини) про ушкодження споруд релігійних спільнот на адресу [email protected] або повідомляти за номером (097) 705–38–57. Також можна реєструвати свідчення на сайті Міністерства культури та інформаційної політики України для документування воєнних злочинів проти людяності та об’єктів культурної спадщини, скоєних армією росії.

МВС планує створити цифровий реєстр зброї у населення

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова

X