Харків'яни зможуть подивитися прем'єру фільма про видатного архітектора, дотичного до міста - Накипіло
Події

Харків'яни зможуть подивитися прем'єру фільма про видатного архітектора, дотичного до міста

  • Анна М’ясникова
  • Скриншот з трейлеру до фільму, студія «Телекон»
  • 3 Жовтня

Що: Загальнонаціональна прем'єра документального фільма «Василь Кричевський. Повернення» та пресконференція авторів.

Навіщо йти: Дізнатися про видатного українського архітектора та художника Василя Кричевського, який спроєктував понад 300 будівель у Харкові. А також поспілкуватися з творцями кінострічки про зйомки: з режисером Сергієм Заболотним, продюсеркою Валентиною Подгорною, оператором-постановником Павлом Попковим. Модератор — журналіст Ігор Жуков. 

Фільм створили студія «Телекон» і благодійний фонд «ДАР» до 150-річчя митця. Знімальна група працювала над стрічкою понад сім років. Зйомки проходили у Харкові, Києві, Полтаві, Опішнях, Каневі, Одесі та Львові. Прем'єра у Харкові буде початком всеукраїнського туру показів стрічки у містах, де жив і працював митець.

Василь Кричевський понад 21 рік жив у Харкові. Він був фундатором стилю українського модерну в національній архітектурі, автором національного герба України «Тризуба» (за часів УНР малий герб України), який був затверджений символом нашої держави у 1992 році. У 1920–30 роках Кричевський працював у кіно над 12 фільмами, зокрема «Звенигора» Олександра Довженка. 

Коли: 4 жовтня о 15:00.

Де: вулиця Мистецтв, 14 (пресцентр «Накипіло»).

 

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова